Półfinał podokręgu oleskiego Pucharu Polski

Półfinał podokręgu oleskiego Pucharu Polski

LZS Ligota Oleska wygrał 3-1 z LZS-em Borki Wielkie, jedynym klubem B-klasy, który wziął udział w tegorocznym Pucharze Polski na szczeblu podokręgu.

Początek nie zapowiadał jednak zwycięstwa gospodarzy z Ligoty Oleskiej. W 25. min. Michał Kwapis, napastnik z Borek Wielkich, otworzył wynik meczu w zamieszaniu podbramkowym.

Od tej pory zespół z Ligoty Oleskiej, czyli klub występujący na co dzień w oleskiej A-klasie, rzucił się do odrabiania strat. Plan udał się w 38 min, kiedy zbyt cofnięta pod własne pole karne drużyna gości, trenowana przez Mateusza Jeziorowskiego, dała sobie wbić bramkę wyrównującą.

Do przerwy jednak przyjezdni mieli jeszcze swoje okazje, ale celownik Dawida Kubosza tym razem był źle nastawiony.

W drugiej odsłonie na boisku rządziła już tylko jedna drużyna. Przedstawiciel A-klasy zepchnął zespół z Borek Wielkich do rozpaczliwej obrony, co musiało skończyć się kolejnymi bramkami. Wynik 3-1 zdecydowanie oddaje obraz meczu.

LZS Ligota Oleska awansował do półfinału podokręgu oleskiego Pucharu Polski, który odbędzie się w niedzielę 18. sierpnia na stadionie OKS-u Olesno o godz. 17.00. W finale zmierzy się z Motorem Praszka, który odprawił w drugim półfinale, na własnym boisku LZS Bugaj Nowy 4-0.

 

LZS Ligota Oleska – LZS Borki Wielkie 3-1 (1-1)

0-1 Kwapis – 25., 1-1 Mencfel – 38., 2-1 Wiktor – 65., 3-1 D.Klonowski – 82.

LZS Ligota Oleska: Markus Walot – Paweł Klonowski, Daniel Klonowski, Łukasz Rozik, Mateusz Skowronek, Rafał Wiktor, Bartłomiej Bryś, Gerard Pluskota, Sławomir Więckowski, Krystian Skowronek, Grzegorz Mencfel.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny  – Marcin Gołdyn, Łukasz Bensz, Piotr Nowak, Damian Matusek (65. Artur Sikora) – Łukasz Matusek (60. Dariusz Matusek), Michał Krzyminski, Rafał Lizurej (52. Patryk Zimnowoda), Dawid Kubosz, Andrzej Krawczyk (45. Łukasz Gruca) – Michał Kwapis.

Sędziował Paweł Wiatr.

Podziel się