Kacper Kubiak i przyjaciele na oleskim rynku

Kacper Kubiak i przyjaciele na oleskim rynku

W sobotę 17 sierpnia, o godz. 20.00 na oleskim rynku koncert dali Kacper Kubiak i przyjaciele, czyli klarnecista Paweł Noworolski i Julia Bałroga, która w Oleśnie zadebiutowała na scenie. Jest to już trzecia impreza zorganizowana w “sercu” miasta. W ubiegłą niedzielę (11.08) oleśnianie mogli posłuchać szantów w wykonaniu grupy “Poszedłem na dziób”, a tydzień wcześniej (04.08) wystąpił zespół “Zgórmysyny” – wykonujący piosenkę poetycką i turystyczną.

Oleskie władze chciałyby, aby na rynkowej scenie prezentowali się lokalni artyści, co ma dodawać uroku temu miejscu. Odpoczywający w ogróku piwnym oleśnianie, sącząc złocisty napój mogą posłuchać ciekawych wokalistów, a ci mają okazję pokazać się większej publiczności. Ludzi bowiem wieczorami, szczególnie w weekendy, na oleskim rynku nie brakuje.

Kacper Kubiak, mieszka obecnie w Prudniku, jednak urodził się i wychował w Oleśnie.

Koncertuję od dwóch i pół roku. Zaczęło się wszystko od kameralnych wystąpień już w gimnazjum, ale wtedy grałem jeszcze sam, ewentualnie z tatą – mówi.

Co śpiewa ten młody artysta?

Nie ważne co. Ważne, żeby tekst był wartościowy. Mieszamy gatunki. Od poezji śpiewanej, przez jazz, czasem nawet blues. Dzisiejszy koncert był jednym z mocniejszych, bowiem przeważnie gramy bardziej kameralnie, a tutaj postanowiliśmy dać trochę czadu – komentuje.

Były oleśnianin chętnie przyjął zaproszenie Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

Bardzo mi się podoba idea promowania lokalnych artystów. Dla nas jest to fajna okazja do pokazania się, a dla tych ludzi sposób na miłe spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo rynek ma bardzo dobrą akustykę, czego nie można powiedzieć na przykład o niektórych salach Miejskich Domów Kultury – kończy Kacper.

Podziel się