Zatrzymany za rozbój

Zatrzymany za rozbój

Policjanci z Praszki ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. 22-latek usłyszał również zarzut posiadania marihuany. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i policyjnego dozoru. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, tuż po północy, dyżurny policji odebrał zgłoszenie o incydencie, do którego doszło na jednej ze stacji benzynowych. Jak ustalili funkcjonariusze młody mężczyzna uderzył w twarz 20- latka, który przebywał tam w towarzystwie swoich kolegów, po czym zaczął uciekać. Dalsza część tego zdarzenia rozegrała się w okolicy garaży przy ul. Skłodowskiej w Praszce. Kiedy ścigający napastnika dogonił go, ten przewrócił mężczyznę i dotkliwie pobił. Następnie wyrwał mu z ręki telefon komórkowy o wartości 300 złotych i oddalił się w nieznanym kierunku.

Działania podjęte przez kryminalnych z Praszki doprowadziły do ustalenia i zatrzymania podejrzewanego o rozbój 22-latka. Podczas dalszych czynności policjanci dodatkowo ujawnili i zabezpieczyli w miejscu zamieszkania podejrzewanego blisko pół grama marihuany.

Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu rozboju oraz posiadania marihuany, do których się przyznał. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjnego dozoru. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Informacja

Rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie

z dnia 19 sierpnia 2013 r.

 

 

 

 

Podziel się