Cenny remis na trudnym terenie

Cenny remis na trudnym terenie

OKS Olesno notuje trzeci remis w tym sezonie. Na trzy kolejki zdobył trzy punkty. W poprzednich dwóch kolejkach można było mieć małe pretensje do tak małej ilości zdobytych punktów. Tym razem podział zdobyczy na trudnym terenie w Graczach z tamtejszym Skalnikiem należy uznać za sukces. Skalnik to bowiem zwycięzca poprzedniego sezonu, który jednak zrezygnował z awansu.

Tym bardziej, że mecz zaczął się dla zawodników Grzegorza Krawczyka fatalnie. Minutę po pierwszym gwizdku sędziego gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Mieli oni jeszcze kilka dogodnych okazji, ale dobrze spisywał się, będący w formie, Rafał Halski, oleski bramkarz.

Na drugą połowę trener OKS-u nastawił zawodników na atak. Plan przyniósł spodziewany skutek.

W 51. min. Jakub Górka, który na boisku pojawił się po przerwie, wyrównał wynik meczu.

Grzegorz Pietrzak wykonywał rzut wolny, po którym Adrian Brzenska minął się z piłką, co zmyliło bramkarza, a futbolówka uderzyła w słupek – relacjonuje Jakub Górka. – Mi nie pozostało nic innego jak głową wpakować piłkę do siatki.

Od tej pory mecz się wyrównał i żadna z drużyn nie dochodziła do dogodnych sytuacji bramkowych.

– Powoli zaczynamy łapać świeżość i formę po trudnym okresie przygotowawczym – ocenia bohater meczu. – Remis w Graczach należy uznać za sukces i myślę, że nasze zwycięstwa są jedynie kwestią czasu.

 Skalnik Gracze – OKS Olesno 1-1 (1-0)

1-0 Kondys – 1., 1-1 Górka – 51.

OKS: Halski – Kubacki, Świerc, Pawelec, Trawiński – Bejm, Rozik, Popczyk (46. Górka), Pietrzak (79. Kopel), Brzenska (73. Jainta) – Kowalczyk (60. Jasina, żk).

Podziel się