Marek Sołtysiak na oleskim rynku

Marek Sołtysiak na oleskim rynku

Kolejnym artystą występującym na oleskim rynku był pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Marek Sołtysiak. Koncert odbył się w sobotę 31 sierpnia, w dzień urodzin muzyka.

Artysta wykonuje utwory własnej “produkcji”.

Ciężko tak naprawdę określić jaki to rodzaj muzyki – mówi Marek Sołtysiak. – Trochę poezji śpiewanej, ale są to raczej moje własne przemyślenia i teksty, do której dokładam muzykę i przenoszę na scenę. Robię to co lubię, a jeśli jeszcze komuś się to podoba, to już super.

Mieszkaniec Kędzierzyna został w Oleśnie przyjęty ze sporym zainteresowaniem.

Olesno to sympatyczne i “ciepłe” miejsce, które wspominam bardzo dobrze – mówi muzyk. – Kilkakrotnie byłem zapraszany na Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej, który odbywa się w Oleśnie. 

Markowi Sołtysiakowi spodobał się pomysł koncertów na oleskim rynku.

Coraz częściej gramy dla ludzi przypadkowych – mówi. – W momencie, kiedy przy stoliku następuje cisza i ludzie wsłuchują się w słowa piosenki, to daje mnóstwo satysfakcji. Ludziom brakuje wartościowej muzyki. Mają dosyć “sieczki” granej w największych rozgłośniach. Wspaniale, że na chwilę zatrzymują się, są w stanie usiąść i posłuchać. To największa promocja polskiej kultury.

Marek Sołtysiak był pod wrażeniem oleskiego rynku.

– Jest przefantastyczny. Zazdroszczę, że w Kędzierzynie takiego nie mamy.

Podziel się