Piast lepszy w starciu lidera z wiceliderem

W 3. kolejce oleskiej klasy B, LMKS Piast Gorzów Śląski wygrał na własnym boisku z LZS-em Borki Wielkie 5-3, tym samym utrzymując się na pozycji lidera.

Zespół z Gorzowa Śląskiego jest w tym sezonie jednym z głównych kandydatów do awansu. Już na początku sezonu potwierdza mistrzowskie aspiracje. Trzy mecze i trzy zwycięstwa – to bilans gorzowskich piłkarzy (Piast – Albor Borki Małe 6-2, Piast – Żytniów 5-0, Piast – Borki Wielkie 5-3). W oczy rzuca się duża ilość zdobywanych bramek.

Drużyna z Borek Wielkich sezon rozpoczęła również przyzwoicie, bowiem od remisu w Strojcu 1-1 oraz wygranej z Borkami Małymi 5-0.

To ona początkowo dyktowała warunki w sobotnie popołudnie, co potwierdzała bramkami. Owszem Piast prowadził grę, ale goście byli prawdziwymi kilerami w szybkich kontratakach. Każde dalsze podanie “pachniało” bramką dla przyjezdnych.

Pierwsze trafienie zaliczył jednak Piast. Niepilnowany Marek Kuźniar wykorzystał dobre dośrodkowanie i spokojnie głową otworzył wynik meczu.

Borki Wielkie odpowiedziały dwoma bramkami po wspomnianych wcześniej kontratakach.

To jednak nie koniec bramek w pierwszej połowie. Na 2-2 uderzył Paweł Szmytkowski, ale tuż przed końcem pierwszej odsłony Dawid Kubosz kolejny raz wyprowadził Borki na prowadzenie.

W drugiej połowie na boisku rządziła tylko drużyna miejscowych. Wymęczeni ostrym słońcem oraz ciągłym bieganiem za piłką goście oddali inicjatywę i starali się po prostu przegrać jak najmniejszą ilością bramek. Skończyło się na trzech trafieniach gorzowian w drugiej połowie, ale sytuacji mieli jeszcze więcej.

Mecz stał na wysokim poziomie i mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy oba zespoły zaserwowały ostre strzelanie i dosyć szybkie tempo. Drużyna z Borek Wielkich napsuła trochę krwi faworytowi, jednak Piast wydaje się obecnie najsilniejszą ekipą w oleskiej klasie B.

Piast Gorzów Śląski – LZS Borki Wielkie 5-3 (2-3)

1-0 Neugebauer, 1-1 Kwapis, 1-2 Warzecha, 2-2 Szmytkowski, 2-3 Kubosz, 3-3 Kuźniar, 4-3 Kuźniar, 5-3 Neugebauer.

Piast: Łukasz Czucza – Marceli Hanas, Grzegorz Zimnowoda, Piotr Spodzieja, Roman Froncek, Sławomir Kałwak, Marek Kuźniar, Jarosław Stępień, Paweł Szmytkowski, Krzysztof Kostek, Damian Neugebauer. Na zmianę: Kamil Szmytkowski, Grzegorz Czajkowski, Patryk Fukas, Rafał Koźmiński, Denis Kottisch, Dominik Kottisch.

Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Marcin Gołdyn, Dominik Riemann, Damian Pietruska, Łukasz Matusek – Łukasz Warzecha, Dawid Kubosz, Andrzej Meryk, Dariusz Matusek – Michał Dyluś, Michał Kwapis. Na zmianę: Mateusz Jonek, Andrzej Krawczyk, Mateusz Dudek.