OKS remisuje w Źlinicach

Oleśnianie w 5. kolejce opolskiej IV ligi zanotowali czwarty remis w tym sezonie. Ze Źlinic, z trudnego terenu wrócili z jednym punktem i wynikiem 2-2.

– Początek mieliśmy kiepski – relacjonuje Mariusz Trawiński, obrońca OKS-u. – Słaba koncentracja i sporo błędów. Później jednak opanowaliśmy sytuację.

Wynik meczu otworzyli piłkarze Orła. Z odległości około 25 metrów stoper miejscowych trafił z rzutu wolnego w samo okienko bramki strzeżonej przez Rafała Halskiego.

Oleśnianie zdołali wyrównać tuż przed przerwą za sprawą Bartosza Kowalczyka, który tak jak w poprzednim meczu zagrał w ataku i znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem strzelając z półwoleja z ostrego kąta.

W drugiej połowie sytuacja wyglądała analogicznie do pierwszej. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, ale oleśnianie zdołali odpowiedzieć golem Mateusza Pawelca. W 73. min. faulowany w pobliżu połowy boiska był Mariusz Trawiński. Pawelec wykonując rzut wolny silnie uderzył w światło bramki, po czym piłka minęła obrońców, a później bramkarza i wpadła do siatki.

– Od tego momentu rywale mocno napierali, ale udało nam się dowieźć remis do końca – mówi Trawiński.

Piłkarze OKS-u wrócili do Olesna z jednym punktem i ze sporymi stratami. Tuż przed meczem, na rozgrzewce kontuzji doznał Dariusz Rozik, którego zastąpił Sebastian Kopel. Meczu nie dokończyli z powodu urazów również Adrian Brzenska i Tomasz Woźny.

Orzeł Źlinice – OKS Olesno 2-2 (1-1)

Bramki dla OKS-u: 1-1 Kowalczyk – 45., 2-2 Pawelec – 73.

OKS: Halski – Kubacki, Pawelec, Woźny (46. Obaka), Trawiński – Bejm, Kopel, Pietrzak (70. Jainta), Górka (58. Jasina), Brzenska (44. Popczyk) – Kowalczyk. Trener Grzegorz Krawczyk.