Oleskie trampki rozniosły Hetmana

Prowadzona przez Marcina Skowronka druga drużyna oleskich trampkarzy wygrała u siebie, w środę 11 września z Hetmanem Byczyna 4-1.

Druga drużyna OKS-u to młodsi zawodnicy, często nawet o trzy lata, dlatego występują w II opolskiej lidze trampkarzy, która jest trzecim stopniem rozgrywkowym w województwie. W I lidze występuje starszy zespół prowadzony przez Dariusza Rozika.

Środowy mecz oglądało się z prawdziwą przyjemnością. Młodziutcy zawodnicy Marcina Skowronka są już na tyle wyszkoleni, że świetnie operują piłka, akcje zaczynają od obrony, potrafią się uwolnić z pressingu.  A co najważniejsze nie są jeszcze “skażeni” dyscypliną taktyczną. Przyjemnie się oglądało kiedy młode oleskie talenty kiwką “wkręcały” w ziemię o głowę wyższych obrońców Byczyny.

OKS w pierwszej połowie miał przewagę, lepiej grał piłką, a bramkę zdołał wbić już w 3. min po strzale Dawida Zuga. Grał jednak bardzo ofensywnie i pozwalał gościom przeprowadzać kontrataki, z których padła bramka wyrównująca. Jeszcze w pierwszej połowie trafieniem odpowiedział Marco Zawada.

Druga połowa również zaczęła się od gola Dawida Zuga, który pokonał bramkarza pięknym strzałem z dystansu. Czwartą dołożył Marco Zawada, a goście odpowiedzieli wykorzystaniem rzutu karnego i mecz skończył się wynikiem 4-2.

– Gramy młodszą drużyną, co widać na boisku – mówi Marcin Skowronek, trener trampkarzy. – Odstajemy fizycznie, ale tak jak w tym meczu nadrabiamy piłkarsko. Dopóki mieliśmy siły to gra wyglądała bardzo dobrze, później staraliśmy się utrzymać korzystny rezultat. Chcę pochwalić Dawida Zuga, Jana Flaka, Marco Zawadę i Adama Hucia.

OKS Olesno – Hetman Byczyna 4-2 (2-1)

Bramki dla OKS-u: 2 x Zug, 2 x Zawada.

OKS: Sebastian Zawada – Dominik Flak, Jan Flak, Paweł Korzekwa, Dawid Zug, Adam Huć, Mateusz Gliński, Bartłomiej Zug, Adam Piontek, Marcin Biernacki, Marco Zawada. Na zmianę: Łukasz Kotasiński, Jakub Kuźnik, Jakub Pierzyna, Marek Wodniok, Paweł Szklorz, Patryk Baros. Trener Marcin Skowronek.