Sobotnie popołudnie z Kanaan

Sobotnie popołudnie z Kanaan

Kościół Zielonoświątkowy Kanaan zaproponował mieszkańcom Olesna ciekawą możliwość spędzenia wolnego czasu. W piątek 13 września na Solnym Rynku była ścianka i konkurs wspinaczkowy oraz turniej mini piłki nożnej.

– Jako kościół działamy na różnych płaszczyznach – mówi Wojciech Kochel, jeden z organizatorów imprezy. – Między innymi w okresie letnim organizujemy miejskie wydarzenia, koncerty, pokazy czy właśnie rozgrywki sportowe. Tym razem chcieliśmy wykorzystać solny rynek do przeprowadzenia turnieju piłkarskiego. Załapaliśmy również fajny kontakt z ludźmi, którzy zajmują się ściankami wspinaczkowymi i byli chętni, żeby nas odwiedzić. Stąd takie sportowe popołudnie na zakończenie wakacji lub raczej rozpoczęcie roku szkolnego.

Piątkowe wydarzenia sportowe są połączone z sobotnim kursem Alfa, czyli cyklem wykładów o tematyce chrześcijańskiej, który odbędzie się w sobotę o godzinie 18.00 w Kościele Zielonoświątkowym Kanaan w Oleśnie, przy ulicy Kościuszki 3.  Wykład pierwszy nosi tytuł: “Kim był Jezus?”

Kurs Alfa to cykl spotkań, które dotyczą podstaw Chrześcijaństwa – mówi Wojciech Kochel. – Jest to około dziesięć spotkań, które składają się z wykładów, a później z dyskusji, podczas których każdy może wyrazić swoje zdanie. Będziemy rozmawiać między innymi na takie tematy jak: kim jest Jezus Chrystus, dlaczego Jezus umarł, czy to co czytamy w Biblii jest prawdą, czym mamy naukowe dowody na istnienie Boga. W kursie Alfa chodzi o to, żeby każdy mógł zweryfikować czy to w co wierzy, lub w co nie wierzy jest prawdą.

 

Podziel się