IV Wojewódzki Plener “Trzeźwy umysł”

IV Wojewódzki Plener “Trzeźwy umysł”

W czwartek i piątek (12 i 13 września) w Pawłowicach oraz Oleśnie odbył się IV Wojewódzki Plener “Trzeźwy Umysł”. Organizatorem pleneru był Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnie. W pierwszy dzień pleneru, który odbył się w czwartek 12 września w pałacu w Pawłowicach 55 osób z poszczególnych placówek uczestniczyło w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych.

W Pawłowicach w skład zadań wchodziły specjalistyczne zajęcia profilaktyczne przeprowadzone z psychologami, specjalistami z zakresu pracy z osobami uzależnionymi oraz zajęcia sportowe i artystyczne przeprowadzane przez terapeutów, specjalistów pracujących na co dzień z niepełnosprawnymi – mówi Katarzyna Balcerzak, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Sowczycach. – Zadania miały na celu profilaktykę uzależnień w środowisku osób niepełnosprawnych poprzez podniesienie ich poczucia wartości, naukę asertywności oraz poznanie technik i metod radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Podczas drugiego dnia pleneru w hali Zespołu Szkół w Oleśnie dojechali uczestnicy innych placówek oraz zaproszeni goście. W sumie w piątek bawiło się 180 osób. Najpierw odśpiewano hymn państwowy, później uczestnicy zajęć pierwszego dnia pleneru przedstawili występ artystyczny, a następnie rozegrano mecz piłkarski.

W mieszanych składach, w zremisowanym meczu 2-2, wystąpili:

Maciej Flank -Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie , Roman Neugebauer- Skarbnik Powiatu , Norbert Hober- Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Oleśnie, Wojciech Wiecha- Komendant Straży Pożarnej w Oleśnie, Wiktor Rafał- reprezentant wojewódzki w sporcie pożarniczym woj. opolskiego (Komenda Straży Pożarnej w Oleśnie), Mariusz Cer- Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, Stanisław Filak- Rzecznik Policji w Oleśnie, Jerzy Rosół- Nadleśnictwo w Oleśnie,Paweł Gladis, Krystian Konwisorz, Justyna Wikotrek, Nikola Kołodziejczyk, Wioletta Goj (uczestnicy ŚDS w Sowczycach), Aleksander Tazbir, Arek Bezwierchny (ŚDS Nysa), Mariusz Mizerny, Rafał Pesler (ŚDS Kluczbork), Marek Brzozowski (WTZ Uszyce), Piotr Sowa, Krzysztof Pietrucha (Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu).

 

Na zakończenie gimnastyczki UKS Gwiazda Olesno dały pokaz swoich niebagatelnych umiejętności.

 

W plenerze uczestniczyły następujące placówki:

-ŚDS z Nowych Gołuszowic

-ŚDS z Kluczborka

-ŚDS z Krapkowic

-ŚDS “Iskierka” z Nysy

-ŚDS  z Prudnika

-ŚDS z Gany

-ŚDS Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowych z Opola

-ŚDS  “Magnolia” z Opola

-Warsztaty Terapii Zajęciowej z Uszyc

-Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olesna

-Stowarzyszenie Rodziców Przyjaciół Dzieci i Młodzieży, Osób ze Specjalnymi Potrzebami przy Publicznym Przedszkolu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku

-Publiczne Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  w Oleśnie

-Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu

-ŚDS z Sowczyc

Podziel się