Ruszyli szlakiem Józefa Lompy

Ruszyli szlakiem Józefa Lompy

Uczniowie klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Oleśnie, w piątek 13 września wyruszyli w pieszą wędrówkę szlakiem patrona szkoły Józefa Lompy. W sumie pokonali trasę liczącą około 21 kilometrów z Olesna przez Wysoką, Sowczyce, przysiółek Bieńskie i zakończoną wspólną biesiadą w gospodarstwie agroturystycznym Bajer w Borkach Wielkich.

Uczniowie pokonali jedynie odcinek szlaku oznaczonego kolorem niebieskim, który liczy 81,3 kilometra z Woźników do Olesna. Trasa wiedzie przez lasy, pola i łąki.

Głównym celem wyprawy było bliższe poznanie Józefa Lompy, patrona naszej szkoły – mówi Sebastian Jokiel, nauczyciel religii w Zespole Szkół Zawodowych. – Chcemy pokazać wartości związane z umiłowaniem ziemi ojczystej. Uczymy jak dbać o jej historię, co czynił patron naszej szkoły w wielu baśniach, legendach, przysłowiach, opowiadaniach i pieśniach.

Co oczywiste, dla świeżo przyjętych uczniów była to pierwsza wycieczka w nowej szkole.

– Wyprawa miała również charakter integracyjny – mówi Sebastian Jokiel. – Wspólna wędrówka, śpiew, posiłek i modlitwa tworzą w naszej szkole atmosferę przyjaźni, pozytywnych relacji, wspólnego zdobywania wiedzy i dobrej zabawy.

Na mecie wycieczki, czyli w Borkach Wielkich rozpoczęto biesiadowanie przy ognisku, po którym uczniowie autobusem wrócili do szkoły.  W wyprawie pierwszoklasistom towarzyszyli nauczyciele: Grażyna Chlebowska, Monika Michnik, Andrzej Krzak, Sebastian Czyżewski oraz Sebastian Jokiel. Sprawami logistycznymi zajęła się Ewa Bebłot.

Podziel się