Strzelanina w Brońcu

Strzelanina w Brońcu

W 5. kolejce oleskiej klasy B, LZS Borki Wielkie pokonał u siebie Ceramik Kozłowice 6-1 i awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Zespół z Borek był w tym meczu faworytem, nie tylko dlatego, że grał u siebie, był wyżej w tabeli, ale dlatego, że Ceramik mecz rozpoczął grając w… dziewięciu. Później dojechał jeszcze jeden zawodnik, ale jedenastki nie udało się skompletować.

Trzeba jednak też przyznać, że gospodarze byli dzisiaj “w gazie”. Od początku mocno “usiedli” na rywalu i szturmowali bramkę pilnowaną przez Andrzeja Brzózkę. Gole były tylko konsekwencją dobrej gry zawodników z Borek. W pierwszej połowie strzelili dwie bramki, autorstwa najpierw Dawida Kubosza, a później Michała Kwapisa.

W poprzedniej kolejce, zespół z Borek Wielkich również prowadził 2-0 z LZS-em Żytniów grając w przewadze jednego zawodnika, ale w głupi sposób stracił dwie bramki i zremisował 2-2. Tym razem było więc wiadomo, że mimo prowadzenia “odpuścić” nie można.

Miejscowi nie stracili animuszu. Zaliczali kolejne gole. Dwa dołożył Łukasz Warzecha, jedną Michał Kwapis i jedną Piotr Nowak, kapitan gospodarzy. W końcówce Ceramik zdobył honorową bramkę po trafieniu głową Michała Bińka z rzutu rożnego.

Borki  miały w tym meczu multum sytuacji i tylko kiepska skuteczność sprawiła, że mecz nie skończył się totalnym pogromem.

 LZS Borki Wielkie – Ceramik Kozłowice 6-1 (2-0)

5. kolejka oleskiej klasy B, Broniec, 22.09.2013

1-0 Kubosz – 24., 2-0 Kwapis, 3-0 Nowak – 52., 4-0 Kwapis – 60., 5-0 Warzecha – 79. 6-0 Kubosz – 88. 6-1 Biniek – 90.

Borki Wielkie: Łukasz Bensz – Łukasz Matusek, Damian Matusek, Damian Pietruska, Piotr Chwalczyk – Andrzej Krawczyk, Dawid Kubosz, Rafał Lizurej, Piotr Nowak, Łukasz Warzecha – Michał Kwapis. Na zmianę: Mateusz Dudek, Michał Dyluś, Dariusz Matusek, Mateusz Jonek. Trener Mateusz Jeziorowski, kierownik Tomasz Pawelczyk.

Ceramik: Andrzej Brzózka – Adam Kaska, Mateusz Kajkowski, Paweł Kolemba, Sławomir Psyk, Kewin Kos, Maciej Kubacki, Michał Biniek, Paweł Banaś, Tomasz Kaliciak. Trener Kamil Jasina, kierownik Eryk Książek.

Sędziował Robert Kantner.

Podziel się