Oleskie orliki niezwyciężone

Oleskie orliki niezwyciężone

Orlicy OKS-u Olesno, których trenerem jest Sebastian Kopel wygrali drugi z cyklu czterech turniejów, wygrywając wszystkie mecze.

Liga orlików (rocznik 2004-2004) rozgrywana jest systemem turniejowym. Występują w niej cztery zespoły: OKS, Piast Gorzów Śląski, LZS Rudniki, Motor Praszka. Każda z tych drużyn będzie gospodarzem jednego z turniejów. W sobotę 14 września turniej rozgrywano w Praszce. Tam również bezkonkurencyjny był OKS. Wygrał bowiem wszystkie mecze, nie tracąc nawet bramki. Wygrali z grającym u siebie Motorem 3-0, z Rudnikami 1-0 i Piastem 4-0. Drugie miejsce zajął Piast, który odniósł dwa zwycięstwa po 1-0 z Motorem i Rudnikami. Trzeci był Motor, który pokonał Rudniki 4-2.

W Oleśnie, w sobotę 21 września OKS wygrał, ale tym razem tracił bramki. Pokonał kolejno Piasta 2-1, Motor 5-1 i Rudniki 4-1.

To solidna, równa drużyna, raczej bez słabych punktów – ocenia Sebastian Kopel, trener. – Jesteśmy dobrze poukładani taktycznie. Wymagam od zawodników, żeby w ich akcjach był jakiś zamysł. Nawet, kiedy nie przekłada się to na bramki, to cieszy mnie, kiedy widzę, że próbowali wykonać ofensywny schemat.

I tu się trzeba zgodzić. Oleśnianie często zdobywali bramki po szybkich kontratakach lub schematycznie, koronkowo rozgrywanych akcjach ofensywnych. Brakuje jedynie w tej drużynie błysku. Talentu jednego zawodnika, który potrafiłby zrobić znaczącą różnicę.

Owy błysk ma w swojej drużynie Łukasz Cieśla (Motor), lśni bowiem Tobiasz Kubik. To zawodnik o talencie rozpoznawalnym gołym okiem. Trudno zliczyć ile razy zwijał się z bólu po solowych akcjach przerywanych ostrym faulem. Piłkarz, który potrafi samotnie minąć całą obronę i pokonać bramkarza. Do tego lider, który ustawi drużynę, ale i zruga kolegów po nieudanych akcjach. Tobiasz Kubika stara się pozyskać do swojej stajni OKS.

Nie gra się jednym zawodnikiem, dlatego podobnie jak w poprzednim tygodniu Motor zajął trzecie miejsce za Piastem. W ich pojedynku górą był Piast wygrywając 1-0. Siłą gorzowian, podobnie jak oleśnian jest kolektyw.

Czwarte miejsce zajęły Rudniki, które przegrały wszystkie mecze. Z Motorem i Piastem po 0-2.

Tabela końcowa turnieju

Olesno, 21.09.2013

1. OKS Olesno – 9 pkt – bramki 11-3

2. LMKS Piast Gorzów Śląski – 6 pkt – bramki 7-2

3. Motor Praszka – 3 pkt – bramki 4-7

4. LZS Rudniki – 0 pkt – bramki 1-11

OKS: Dominik Sitek – Maciej Skonieczny, Jakub Skonieczny, Patryk Dembowski, Aleksander Kuźnik, Grzegorz Sabok, Daniel Romanowski, Damian Parkitny, Miłosz Kęsik, Alan Mikrut, Dawid Bardowski, Tobiasz Flak. Trener Sebastian Kopel.

Piast: Piśla Bartosz – Jakub Adamczyk, Szymon Kołodziej, Dawid Boryczka, Maksym Krakowski, Oskar Fabiawek, Kacper Adamczyk, Mateusz Kiecko, Krystian Nowak. Trener Grzegorz Krzemiński.

Motor: Amadeusz Bienias – Bartłomiej Grabia, Radosław Jabłoński, Filip Gania, Daniel Nowak, Mateusz Noga, Kamil Kulig, Dominik Dziuba, Radosław Ślusarczyk, Tobiasz Kubik. Trener Łukasz Cieśla.

Rudniki: Aleksander Pawlaczyk – Kacper Pawlaczyk, Piotr Zając, Jan Włóka, Grzegorz Lewandowski, Alex Brama, Marcin Pawłowski, Bartłomiej Łęgosz, Jakub Dwornik, Michał Lewandowski, Patryk Bryś. Trener Karol Włóka.

 

Pozostałe dwa turnieje odbędą się w Gorzowie Śląskim 28 września i Rudnikach 5 października.

Podziel się