Szóstka OKS-u

Szóstka OKS-u

Olescy piłkarze zagrali dwie różne połowy z ostatnią drużyną tabeli. Pierwszą kiepską i drugą rewelacyjną, w której wychodziło im niemal wszystko.

W pierwszej odsłonie można było odnieść wrażenie, że zawodnicy Grzegorza Krawczyka zlekceważyli rywala. Grali bez zacięcia i pomysłu na rozegranie akcji. Mieli problem ze składną grą i wymianą kilku podań. Gola w pierwszej połowie goście strzelili więc sobie sami, całkiem z resztą ładnego.

W drugiej grę (nie pierwszy raz, w tym sezonie) odmienili rezerwowi. Mianowicie rewelacyjni Sebastian Kopel i Kamil Jasina. Pierwszy uspokoił grę, zaczął mądrze rozgrywać, a przede wszystkim posyłać prostopadłe podanie, po których zawodnicy wychodzili na pozycję sam na sam z bramkarzem. Po takim podaniu padła pierwsza bramka Sebastiana Jainty w OKS-ie.

Kamil Jasina pokazał sportową złość. Wchodząc z ławki ma niespożyte pokłady energii, a tym razem dał poważne argumenty trenerowi, żeby to on był pierwszym napastnikiem. Dwie piękne bramki to mocna wizytówka.

OKS zdobył zdecydowaną przewagę w 67. min, kiedy to faulowany w polu karnym był Bartosz Kowalczyk. Faulujący zobaczył czerwony kartonik, a Tomasz Kubacki pewnie wykonał rzut karny. Od tego momentu na boisku rządziła tylko jedna drużyna, która zgniotła outsidera IV-ligi.

Generalnie za wysokie zwycięstwo należą się zawodnikom Grzegorza Krawczyka brawa. Należy jednak pamiętać, że Otmęt Krapkowice to nie zespół najwyższych lotów. Pstryczek oleśnianom za senną pierwszą połowę.

OKS Olesno – Otmęt Krapkowice 6-0 (1-0)

1-0 samobójcza – 40., 2-0 Jasina – 58. 3-0 Kubacki (karny) – 67., 4-0 Jasina – 77., 5-0 Jainta – 79., 6-0 Obaka – 90.

OKS: Halski – Bejm, Woźny, Pawelec, Kubacki – Obaka, Świerc, Górka, Pietrzak (63. Kopel), Popczyk (żk, 46. Brzenska (55. Jasina)) – Kowalczyk (70. Jainta, żk). Trener Grzegorz Krawczyk.

Klasyfikacja strzelców OKS-u w sezonie 2013/2014:

1. Bartosz Kowalczyk – 5

2. Wojciech Popczyk, Tomasz Kubacki, Kamil Jasina, Chidi Obaka, Grzegorz Pietrzak – 2

3. Jakub Górka, Mateusz Pawelec, Sebastian Jainta – 1

Podziel się