OKS na fali wznoszącej

OKS na fali wznoszącej

Olescy juniorzy pokonali drugą drużynę opolskiej Odry aż 8-1. To już czwarty mecz zawodników Andrzeja Świerca bez porażki.

Oleśnianie złapali właściwy rytm w I lidze juniorów (drugi poziom rozgrywkowy w województwie). Na pięć rozegranych przez nich meczów przegrali tylko jeden, pierwszy ze Startem Dobrodzień 0-1. Oprócz tego zaliczyli remis 1-1 w poprzedniej kolejce z liderem z Brzegu, a resztę meczów wygrali.

Tak wysokiego zwycięstwa jak z Odrą jednak jeszcze w tym sezonie nie zanotowali. OKS posiada mocną kadrę z kilkoma indywidualnościami. Ma styl, potrafi pograć piłką, ale nie zawsze ma to przełożenie na wynik.

Jednak nie tym razem. Oleśnianie w środę 2 października dominowali pod każdym względem. Roznieśli wręcz rywala, a kolejne bramki przychodziły im z dużą łatwością.

Juniorzy potrzebują jednak regularności. Jasne, super wygrywa się 8-1 ale to nadal są trzy punkty, nie więcej. O wartości tej drużyny przekonamy się w dwóch następnych kolejkach, kiedy będą grali z drużynami z “czuba” tabeli. 6 października jadą do wicelidera z Chróścic, a 13 października zagrają u siebie z piątym obecnie GKS-em Starościn.

OKS po sześciu kolejkach zajmuje czwarte miejsce z dziesięcioma punktami na koncie.

OKS Olesno – Odra II Opole 8-1 (3-1)

02.10.2013, 6 kolejka I Ligi Juniorów

Bramki dla OKS-u: Dwie Skowronek i Flank, jedną Górka, Górski, Kochański, Krawczyk.

OKS: Nikel – Górski, Izydorczyk, Osadnik (żk), Kochański – Rataj, Galant (77. Tyrała), Krawczyk (75. Pietruska), Skowronek, Flank – Górka (50. Lewkowicz). Trener Andrzej Świerc.

Podziel się