O trzecie miejsce

W meczu 6 kolejki oleskiej klasy B, LZS Borki Wielkie wygrał z LZS-em Radawie 3-2.

To był pojedynek o trzecie miejsce. Oba zespoły miały tyle samo punktów, ale gracze z Borek mieli lepszy bilans bramkowy.

Biorąc pod uwagę zgotowane przez piłkarzy widowisko i rangę, spotkanie można uznać za mecz kolejki.

Na początku lekką przewagę mieli goście z Radawia, którzy oddali kilka groźnych strzałów na bramkę Michała Przenicznego. Wynik otworzyli jednak miejscowi. W 20. minucie Andrzej Meryk rozpoczął kontratak, podał piłkę na lewą stronę do Łukasza Warzechy, ten dośrodkował, a akcję zamknął Michał Krzymiński.

Kwadrans później Radawie odpowiedziało trafieniem Rolanda Kondzieli. Po tej bramce mecz się wyrównał, a gra toczyła się głównie w środku pola. Emocje przyniosła końcówka pierwszej połowy, kiedy to miejscowi dwukrotnie podwyższali wynik po rzutach rożnych. Najpierw głową Piotr Nowak, a tuż przed zejściem do szatni Michał Kwapis znalazł się we właściwym miejscu.

Goście zdołali w 60 minucie zdobyć bramkę kontaktową, a później atakowali bramkę Przenicznego, ale już bez rezultatu.

Liga jeszcze długa, ale prawdopodobnie w tym meczu zagrały drużyny, które będą liczyły się w walce o drugie miejsce, ponieważ Piast Gorzów Śląski wydaje się poza zasięgiem goniącego go peletonu.

LZS Borki Wielkie – LZS Radawie 3-2 (3-1)

6 kolejka klasy B, Broniec, 06.10.2013

1-0 Krzymiński – 20., 1-1 Kondziela – 35., 2-1 Nowak – 42., 3-1 Kwapis – 44., 3-2 M. Wierszak- 60.

Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Łukasz Matusek, Łukasz Bensz, Piotr Nowak, Damian Matusek – Andrzej Meryk (21. Andrzej Krawczyk), Rafał Lizurej (46. Dariusz Matusek (79. Mateusz Dudek)), Michał Krzymiński, Dawid Kubosz, Łukasz Warzecha (83. Artur Sikora). Trener Mateusz Jeziorowski, kierownik Tomasz Pawelczyk.

Radawie: Marcin Czapla – Paweł Grzesik, Martin Wierszak (75. Jan Kociubiński), Marek Obstój, Krystian Król (51. Łukasz Uleksowicz), Wojciech Grzesik, Rafał Rorbach, Andrzej Korn, Przemysław Królak, Roland Kondziela (46. Rafał Wierszak), Tomasz Zając. Trener Paweł Grzesik, kierownik Klaudiusz Kulig.