• Home »
  • Sport »
  • Oleska lokomotywa niszczy wszystko co stanie jej na drodze.

Oleska lokomotywa niszczy wszystko co stanie jej na drodze.

Aktywny dziś Michał Flank był autorem najpiękniejszej bramki meczu. Olesno wygrało, choć goście ze Starościna nie poddali się bez walki.

Oleskich juniorów można porównać do lokomotywy. Ospała i ciężka powoli się rozpędzała, żeby później mknąć z zawrotną prędkością. Zawodnicy Pana Andrzeja Świerca wyszli na boisko zdekoncentrowani i to Starościn prowadził grę lecz z minuty na minuty ta przysłowiowa „lokomotywa” przejmowała stery w niedzielnym meczu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku. Juniorzy ze Starościna grali solidne zawody i co chwile dochodzili do sytuacji strzeleckiej. Swoich okazji nie wykorzystali Bartosz Malarz i Kamil Zochan. Jak mówi stare przysłowie: „ nie wykorzystane okazje lubią się mścić” i tak na bramkę Olesna nie musieliśmy długo czekać. Po szybkiej akcji z lewej strony i mocnej wrzutce, zamykający akcję Dawid Bartyla dokładając nogę umieszcza piłkę w bramce. Okazji na wyrównanie nie wykorzystał znów Bartosz Malarz uderzając w poprzeczkę. Mógł wpakować gola do szatni lecz szczęście dopisało oleśnianom.

Druga połowa to już całkowite panowanie na boisku graczy Andrzeja Świerca. Widzieliśmy składne akcje i solidną grę juniorów. Wspomniany już Michał Flank po indywidualnej akcji uderza na bramkę lecz nie udało mu się pokonać dobrze dysponowanego dziś bramkarza Starościna Wojciecha Bochenka. To czego nie zrobił w 66 minucie uczynił chwilę później. Samotnym rajdem wyprowadził piłkę ze swoje połowy, paroma podaniami „ rozklepali” przeciwników i w sytuacji sam na sam podciął futbolówkę nad interweniującym bramkarzem i stało się 2 : 0. Wynik mógł być okazalszy dla oleśnian lecz swoich okazji nie wykorzystali Skowronek Thomas, Pietruska Patryk i Tyrała Tomasz..

Trzeba pochwalić oleskich juniorów za walkę na boisku i determinację by wygrać mecz. Widać tu solidną rękę trenera Andrzeja Świerca, który jest odpowiedzialny za przygotowanie młodych piłkarzy do twardej seniorskiej piłki. Jeśli juniorzy będą się tak rozwijać jak teraz możemy być spokojni o przyszłość seniorskiej drużyny.

Frekwencja na meczu nie powalała na kolana, dlatego zapraszamy miłośników piłki nożnej na trybuny w niedzielne przedpołudnie. Naprawdę warto! Okazja będzie 27. 10, gdyż do Olesna przyjeżdża ekipa z Lewina Brzeskiego.. Seniorską drużynę można zobaczyć 26.10 w meczu ze Stalą Brzeg.

OKS OLESNO : GKS STAROŚCIN 2:0 (1:0)

1:0 Bartyla., 2:0 Flank

OKS OLESNO: Nikiel Bartłomiej- Kochański Szymon, Osadnik Patryk, Górski Wojciech, Lewkowicz Marcin- Flank Michał, Galant Oskar, Skowronek Thomas,  Rataj Krzysztof, Bartyla Dawid ( Pietruska Patryk 85.)- Tyrała Tomasz

GKS STAROŚCIN: Bochenek Wojciech- Gajowski Mateusz, Helinski Szymon, Kosno Bartosz, Szukała Paweł- Bojko Dariusz, Jochan Kamil, Woźnica Dawid, Kula Szymon, Sitek Krzysztof- Malarz Bartosz