Liga zimą, a one już trenują

Liga zimą, a one już trenują

Młodziczki i kadetki OKS-u Olesno od sierpnia ciężko trenują, aby przygotować się do sezonu, który rozpoczyna się w grudniu.

Zawodniczki w lipcu były na obozie sportowym w Węgierskiej Górce. Od sierpnia trenują trzy razy w tygodniu.

Młodziczki (rocznik 1999 i młodsze) prowadzone przez Roberta Morawskiego sezon rozpoczynają 8 grudnia. Liga rozgrywana jest systemem turniejowym. Jedenaście zespołów podzielonych jest na trzy grupy, pod względem geograficznym. Olesno jest w grupie z Dobrodzieniem i dwoma drużynami z Kluczborka. W drugiej części sezonu drużyny z kolejnych miejsc w grupach będą walczyły turniejowo o miejsce na koniec sezonu. Tak więc drużyny z pierwszych miejsc walczą o triumf w województwie, a z drugich o czwarte miejsce.

IMG_5985

W górnym rzędzie (od lewej): Robert Morawski (trener), Aleksandra Sobczak, Anna Bioły, Joanna Mirga, Anna Wyrzyk, Zuzanna Sykulska, Zuzanna Suder.
W dolny rzędzie (od lewej): Małgorzata Biernacka, Natalia Bator, Klaudia Frączek, Karolina Glenc, Barbara Bartela, Julia Adamczyk, Paulina Czyrny.
Na zdjęciu nieobecne: Alicja Szecówka, Idalia Anisimo, Patrycja Wąsik.

Podobnie wyglądają rozgrywki kadetek (rocznik 1997 i młodsze). Podopieczne Artura Źrebca będą gospodyniami pierwszego z turniejów. Siatkarki będzie można zobaczyć w boju 21 grudnia w hali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie. Oleśnianki zmierzą się z zespołami z Kluczborka i Kędzierzyna-Koźla.

Ten turniej będzie dla nas bardzo ważny – ocenia Artur Źrebiec, trener zespołu. – Nie jestem zadowolony z takiego podziału drużyn na grupy. Jesteśmy w grupie z mistrzem województwa ubiegłego sezonu, czyli Kluczborkiem oraz wicemistrzem z Kędzierzyna. Prawdopodobnie trzy najsilniejsze zespoły zostały umieszczone w jednej grupie. Przez ten niefortunny podział możemy nie dostać się do finału. Nie zamierzamy jednak narzekać. Powalczymy z faworytkami i postaramy się sprawić niespodziankę.

W poprzednim sezonie oleskie siatkarki zajęły piąte miejsce w województwie.

W górnym rzędzie (od lewej): Klaudia Hajduk, Zuzanna Suder, Daria Kołodziej, Julia Szydło, Zuzanna Tiffert, Artur Źrebiec (trener). W dolnym rzędzie (od lewej): Ola Małysa, Agnieszka Kalemba, Karolina Sobczak, Zuzanna Sykulska, Anna Bioły, Monika Bednarska. Na zdjęciu brakuje: Julii Izydorczyk, Natalii Morawskiej, Moniki Nikiel i Weroniki Kłosińskiej.

W górnym rzędzie (od lewej): Klaudia Hajduk, Zuzanna Suder, Daria Kołodziej, Julia Szydło, Zuzanna Tiffert, Artur Źrebiec (trener).
W dolnym rzędzie (od lewej): Ola Małysa, Agnieszka Kalemba, Karolina Sobczak, Zuzanna Sykulska, Anna Bioły, Monika Bednarska.
Na zdjęciu nieobecne: Julia Izydorczyk, Natalia Morawska, Monika Nikiel i Weronika Kłosińska.

– Zapraszamy dziewczęta, które chcą spróbować swoich sił w siatkówce na treningi – mówią Robert Morawski i Artur Źrebiec. – A lokalnych przedsiębiorców oraz osoby prywatne zapraszamy do współpracy i prosimy o wsparcie rosnącej w siłę sekcję żeńskiej siatkówki.

A my już teraz zapraszamy na widowiskowe mecze siatkówki w ładniejszym wydaniu. Będziemy się przyglądać tej sekcji i na bieżąco relacjonować sportowe wydarzenia.

 

Podziel się