To był nasz finał!

To był nasz finał!

Aż siedem medali zdobyły nasze szkoły w finale wojewódzkich sztafetowych biegów przełajowych, który odbył się w czwartek 17 października w ośrodku wypoczynkowym Anpol. Dwie nasze drużyny dziewcząt: z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie oraz z Zespołu Szkół w Dobrodzieniu awansowały na finały ogólnopolskie, które odbędą się na wiosnę w Łodzi.

Zawody odbywały się na dystansie 8×800 metrów w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nasze szkoły nie stanęły na podium jedynie w kategorii szkół podstawowych. Wśród dziewcząt PSP nr 3 zajęła ósme miejsce, a chłopcy z PSP nr 2 Olesno szóste.

W kategorii szkół gimnazjalnych nie zawiedli faworyci, czyli uczniowie PG nr 1 Olesno pod wodzą Artura Chęcińskiego. Dziewczęta wygrały bowiem po raz czwarty z rzędu!

3J9A0026

– W tym roku mieliśmy lekkie obawy, bo dziewczęta nie były tak mocne jak w latach ubiegłych, ale dały radę i zdobyły kolejne mistrzostwo – mówi Artur Chęciński, ojciec biegowych sukcesów. – Bieg z emocjami, bo były spore przetasowania. Fajnie się to oglądało, szczególnie, że zakończyło się naszym zwycięstwem. Nasze sukcesy wynikają z długoletniej pracy z młodzieżą. Cieszy, że młodzi sportowcy tak się angażują i mają ogromną wolę walki.

PG nr 1 Olesno: Anna Bioły, Aleksandra Drop, Martina Respondek, Ewa Konieczna, Anna Respondek, Martyna Edelman, Alicja Szecówka, Natalia Siedlecka, Agnieszka Pruska. Trener Artur Źrebiec, Artur Chęciński.

IMG_6127_1024x768

Nieco gorzej poradziła sobie męska reprezentacja szkoły, która zajęła wysokie drugie miejsce.

PG nr 1 Olesno: Mateusz Konieczny, Jacek Reczko, Kacper Zacha, Dawid Kluba, Dawid Famuła, Michał Polak, Jonasz Wolny, Marcel Chodura, Denis Jacheć. Trener Artur Chęciński, Artur Źrebiec.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych brylowali lekkoatleci ze stajni Damiana Sowy z ZSEiO Olesno. I dziewczęta i chłopcy zdobyli srebrne medale.

IMG_6214_1024x768

Pod tym względem szkoda, że na finał ogólnopolski, gdzie byliśmy rok temu, jedzie tylko zwycięska drużyna – mówi Damian Sowa. – Trudno nie być jednak zadowolonym. Życzyłbym sobie, żebyśmy takie sukcesy osiągali również w innych dyscyplinach.

ZSEiO Olesno: Paulina Lewandowska, Ewelina Knopik, Aleksandra Niesłony, Sara Dąbek, Natalia Kolecek, Wiktoria Wróbel, Julia Rabińska, Ewelina Pytel, Dominika Hajduk, Anna Bartoszek oraz Kamil Deinhards, Kamil Wiechoczek, Mateusz Mełech, Patryk Piecka, Bartosz Zając, Kamil Drop, Kacper Tarka, Dawid Witek, Mateusz Berg, Patryk Pietrzok. Trener Damian Sowa.

Największymi wygranymi były dziewczęta z ZSP Dobrodzień, które zdetronizowały ubiegłoroczne mistrzynie z ZSEiO Olesno.

Mistrzostwo województwa to dla nas sukces pierwszy od niepamiętnych czasów – mówi Elżbieta Niebylska. – To zasługa zgranego, wyrównanego zespołu. Nie mieliśmy słabszego ogniwa. Wszystkie dziewczęta zaprezentowały się znakomicie. A w sztafecie liczy się kolektyw. Chcemy jechać na finały do Łodzi, ale to wiąże się z kosztami, na które nie wiadomo czy będzie nas stać.

ZSP Dobrodzień: Beata Skowronek, Kinga Thomann, Sabina Skowronek, Justyna Skowronek, Nikola Sopa, Julia Prysok, Monika Machnik, Żaneta Pyka, Jolanta Placek. Trener Elżbieta Niebylska.

Należy pochwalić również Zespół Szkół w Oleśnie, który dwukrotnie stawał na trzecim miejscu na podium.

ZS Olesno: Michalina Jarema, Kinga Seget, Dominika Knysak, Maja Kałwak, Zuzanna Kałwak, Karina Gorzałka, Anna Kłosińska, Monika Czyrny, Agata Napieraj oraz Damian Neugebauer, Dominik Niesłony, Paweł Włoczyk, Bartosz Banasik, Dawid Chodura, Dawid Michalczyk, Kamil Klemens, Jan Bensz, Dariusz Janik. Trener Marcin Kurpiel.

Podziel się