Rosną nam nowe Złotka

Rosną nam nowe Złotka

W Oleskim Klubie Sportowym prężnie rozwija się sekcja młodzieżowej, żeńskiej siatkówki. Młode talenty siatkarskie z roczników 2001, 2002 i 2003 szlifuje Artur Źrebiec.

Trener, który przez ostatnie trzy lata z sukcesami prowadził seniorski, męski zespół Volleyball Team OKS COCON Olesno, przed sezonem 2013/2014 oddał stery nowemu, grającemu trenerowi, którym został Andrzej Strzała.

Obecnie Artur Źrebiec szkoleniową energię poświęca oszlifowanym już w siatkarskiej piłce kadetkom (rocznik 1997 i młodsze) oraz raczkującym dziewczętom z roczników 2001, 2002, 2003.

– To dziewczęta, które mają już pojęcie o siatkówce, bowiem wywodzą się z Publicznej Szkoły nr 3 w Oleśnie, gdzie Anna Król i Barbara Bioły wykonują świetną pracę jeśli chodzi o przygotowanie siatkarskie – ocenia Artur Źrebiec. – Mamy przemyślany plan pracy z siatkarską, żeńską młodzieżą. Ta drużyna to narybek zespołu młodziczek, obecnie prowadzonego przez Roberta Morawca, a później kadetek, które z pewnością będą zbierać owoce teraźniejszej pracy u podstaw.

Drużyna Artura Źrebca została wytypowana przez Opolski Związek Piłki Siatkowej do Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ramach projektu dwadzieścia zawodniczek otrzymało komplet strojów sportowych, a klub dziesięć profesjonalnych piłek. Dziewczęta od września do grudnia bieżącego roku dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i czwartki) mają zajęcia. Program przewiduje również dodatkowe fundusze na przykład na wyjazdy na turnieje.

Oleśnianki wykorzystują tę szansę i między innymi w sobotę 26 października wybierają się na turniej do Komprachcic.

Oprócz tego na zakończenie programu, czyli w grudniu ma się odbyć turniej mikołajkowy, do którego zostaną również zaangażowani rodzice młodych sportsmenek.

W drużynie Artura Źrebca trenują: Julia Chęcińska, Aleksandra Brzęczek, Julia Ziółkowska, Julia Famuła, Natalia Brodacka, Patrycja Małysa, Laura Kacała, Agata Wąsik, Gloria Nocuń, Karolina Trocha, Agnieszka Bawej, Laura Gręda, Karolina Bednarska, Anna Wac, Zuzanna Kokot, Sylwia Pigło, Weronika Raś, Magdalena Jagieła, Magdalena Hassinger, Hanna Źrebiec, Antonina Antkowiak, Barbara Szczepańska, Wiktoria Chęcińska.

Podziel się