Hit kolejki rozstrzygnięty

Hit kolejki rozstrzygnięty

W niedzielę 27 października w Kościeliskach byliśmy świadkami meczu kolejki, bowiem tutejszy LZS Kościeliska, zajmujący trzecie miejsce w tabeli podejmował  wicelidera LZS Borki Wielkie.

Początek meczu należał do gości, którzy agresywnie zaatakowali gospodarzy licząc na szybką bramkę, by ułożyć spotkanie. Zawodnicy z Kościelisk jednak pokazali, że nie przypadkowo zajmują trzecią lokatę i skutecznie przetrzymali nawałnicę przeciwników. Wiele nie wykorzystanych sytuacji przez Borki Wielkie w końcu się zemściło, gdyż tuż przed przerwą Damian Matlęga w zamieszaniu w polu karnym doskoczył do piłki i mocnym strzałem pokonał Michała Przenicznego.

W doliczonym czasie gry, gdy już nic nie zwiastowało zmiany wyniku, Michał Kwapis popisał się wspaniałym prostopadłym podaniem do Piotra Nowaka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i ze stoickim spokojem strzelił obok interweniującego Marcina Mańka dając wyrównanie gościom i nadzieję na wywiezienie z Kościelisk kompletu punktów.

W drugiej połowie gospodarze wzięli się do roboty i coraz odważniej poczynali sobie na boisku. Zawodnicy Mateusza Jezierowskiego nie wytrzymali kondycyjnie niedzielnego spotkania, co skutkowało brakiem sytuacji strzeleckich. Piłkarze z Kościelisk dopięli swego dzięki Arkadiuszowi Tomaszewskiemu, który dośrodkowując piłkę z prawej strony pokonał zaskoczonego bramkarza Borek Wielkich. Zaskoczony był sam strzelec, który chyba nie spodziewał się, że z takiej pozycji uda mu się umieścić futbolówkę w siatce.

Drugą bramkę dołożył Damian Matlęga i było już po meczu.

Mecz mógł się podobać widzom, gdyż na murawie było dużo walki i emocji, ale do tego już nas przyzwyczaiła B-klasa. Piłkarze Grzegorza Świtały pokonując Borki Wielkie dorównali im punktami i dzięki wygranej zamienili się miejscami. Przed przerwą zimową B- klasa rozegra jeszcze jedną kolejkę. Spokojną zimę będą mieli zawodnicy z Gorzowa, którzy skończą rundę na pierwszym miejscu z bezpieczną przewagą nad resztą drużyn.

Michał Krzyminski

B klasa, 10 kolejka, 27.10.2013

LZS Kościeliska – LZS Borki Wielkie 3-1 (1-1)

1-0 Matlęga, 1-1 Nowak, 2-1 Tomaszewski, 3-1 Matlęga.

LZS Kościeliska: Marcin Mańka – Łukasz Cieślak, Rafał Zawada, Damian Włoszczyk, Damian Krawczyk – Krzysztof Kubik, Andrzej Grabiński, Damian Matlęga, Patryk Mann- Tomasz Mańka, Krzysztof Gorzołka. Trener Grzegorz Świtała.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Damian Matusek, Łukasz Matusek, Łukasz Bensz, Piotr Nowak – Mateusz Jonek, Dariusz Matusek, Andrzej Meryk, Michał Krzyminski – Dawid Kubosz, Michał Kwapis. Trener Mateusz Jeziorowski.

Podziel się