OKS wiceliderem!

OKS wiceliderem!

Zawodnicy Grzegorza Krawczyka wygrali ważny mecz ze Stalą Brzeg 2-0 i awansowali na drugą pozycję w tabeli.

OKS miał w tym meczu przewagę, dużo strzelał, ale nie dawał się wykazywać bramkarzowi przyjezdnych bowiem uderzenia były blokowane przez obrońców.

Stal Brzeg – zespół, który znajduje się w czołówce tabeli nie pokazał zbyt wiele walorów. Owszem w obronie grali przyzwoicie, ale ich pomysłem na rozwiązanie akcji były długie podania z pominięciem obrony do napastników. Oleśnianom to pasowało. Linia obrony w składzie: Tomasz Kubacki, Tomasz Woźny, Arkadiusz Świerc i Mateusz Jeziorowski to specjaliści od gry głową, którzy wygrywali większość powietrznych pojedynków.

W tym momencie warto pochwalić Arkadiusza Świerca, który zastąpił Mateusza Pawelca, dotychczasowego zawodnika podstawowego składu. Arek wygrał niemal wszystkie główki, kilka razy czysto odebrał przeciwnikowi piłkę, był pewny i agresywny. I przede wszystkim nie popełnił żadnego rażącego błędu.

W drugiej połowie goście mieli nieco więcej do powiedzenie, mecz się wyrównał, ale to gospodarze otworzyli wynik, a konkretnie Kamil Jasina, który z dużą swobodą wykorzystał genialne prostopadłe podanie Dariusza Rozika. Strzelec mógł powiększyć swój dorobek po dośrodkowaniu Bartosza Kowalczyka, ale tym razem piłka po jego strzale głową pofrunęła nad bramką.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1-0, zaskoczył Sebastian Jainta. Ten zawodnik dał odpowiedź wszystkim, którzy zastanawiali się dlaczego został ściągnięty ze Startu Dobrodzień. Jainta w doliczonym czasie gry kiwnął obrońcę, później bramkarza i spokojnie umieścił piłkę tam, gdzie lubi ona przebywać najbardziej. Wszystko zrobił z taką swobodą, jak gdyby nie miał układu nerwowego, a sytuacja była treningowa, nie meczowa. Warto się przyglądać temu chłopakowi.

IV liga, 12 kolejka, Olesno, 26.10.2013

OKS Olesno – Stal Brzeg 2-0 (0-0)

1-0 Jasina – 75., 2-0 Jainta – 92.

OKS: Halski – Kubacki, Woźny, Świerc, Jeziorowski – Obaka (73. Kopel), Rozik, Pietrzak (62. Pawelec), Kowalczyk, Popczyk (60. Bejm) – Jasina (87. Jainta). Trener Grzegorz Krawczyk.

 

Klasyfikacja strzelców OKS-u w sezonie 2013/2014:

1. Bartosz Kowalczyk – 7

2. Kamil Jasina – 5

2. Wojciech Popczyk, Grzegorz Pietrzak, Chidi Obaka – 3

3. Tomasz Kubacki, Adrian Brzenska, Sebastian Jainta – 2

4. Jakub Górka, Mateusz Pawelec – 1

Podziel się