Oleska Biblioteka Publiczna poleca – Listopad 2013

Oleska Biblioteka Publiczna poleca – Listopad 2013

Na długie jesienne wieczory.

KronosZapiski sporządzone przez Gombrowicza w ciągu kilkudziesięciu lat mają charakter bardzo prywatny, nierzadko intymny. Pisarz próbuje w nich zrekonstruować czas miniony i przyjrzeć się własnemu życiu jako chronologicznej serii zdarzeń. Powstało w ten sposób szczególne kalendarium, ukazujące całe życie artysty w jego złożoności.

 

 

 

 

Dziki kontynent“Dziki kontynent” obficie czerpiąc z dokumentów źródłowych, dostępnych danych statystycznych i literatury przedmiotu, a przede wszystkim z relacji i wspomnień świadków, maluje sugestywny i wiarygodny obraz okresu pomiędzy zakończeniem drugiej wojny światowej, a początkiem zimnej wojny.

 

 

 

 

prosze mnie przytulicCzy wiecie jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?

Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni..

Pełna humoru, a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

 

To co zostałoSage Singer, zrozpaczona po śmierci matki, zaprzyjaźnia się ze starszym panem, ulubieńcem lokalnej społeczności. Pewnego dnia Josef prosi ją o nietypową przysługę: chciałby, aby pomogła mu umrzeć. Wyznaje, że nie jest tym, za kogo przez wiele lat się podawał. Mężczyzna skrywa straszną tajemnicę z przeszłością sięgającą czasów II wojny światowej i masowych mordów na ludności żydowskiej.

 

 

 

 

Tonja z GlimmerdalenTonja ma dziewięć lat, burzę rudych włosów i jest jedynym dzieckiem w całej górskiej dolinie. Mówią o niej “mała łobuziara” – a ona po prostu wierzy, że w życiu liczy się szybkość i wiara w siebie. Więc lepiej nie znaleźć się na jej drodze, gdy pędzi na sankach! Wrogowie jej przyjaciół powinni się strzec – Tonja ma wielkie serce i nie zawaha się go użyć. Ale czy to wystarczy, gdy pojawią się problemy, z którymi nie radzą sobie nawet dorośli?

Wzruszająca i zabawna opowieść autorki okrzykniętej “nową Astrid Lindgren”.

 

 

 

* – Teksty z okładek książek.

Podziel się