Juniorzy poszli w ślady seniorów

Już pierwsze minuty pokazały jak będzie wyglądać przebieg meczu. Oleśnianie kontrolowali spotkanie praktycznie przez całe 90. minut  i konsekwentnie dobijali rywala pokazując, że u siebie są naprawdę groźni. Juniorzy nie chcieli być gorsi od seniorów i pokazali się z dobrej strony w ostatnim meczu u siebie przed przerwą zimową.

Zawodnicy Andrzeja Świerca mimo wielu złych decyzji pokazali kombinacyjną piłkę, czym dosłownie „rozklepali” gości z Bugaja. Olescy piłkarze nie byli gościnni i już w 19. minucie Oskar Galant z 21. metra pięknym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko otworzył wynik. Kilka minut później Krzysztof Rataj uderzył mocno w słupek, a później w sytuacji „sam na sam” pokonał bramkarza gości.

Gdy już połowa dobiegała końca zrobiło się znów ciekawie. Wykonujący rzut wolny Oskar Galant zamarkował strzał i wypuścił prostopadłym podaniem Górskiego Wojciecha, a ten mocnym strzałem sprawił, że bramkarz znów musiał wyciągać piłkę z siatki.

Do groźnej sytuacji doszło w 20 minucie, kiedy to sfaulowany Piotr Krawczyk musiał opuścić boisko z urazem kolana i pojechać na kontrolę do szpitala.

W drugiej połowie wiele się nie zmieniło, choć juniorzy z Bugaja mieli jedną sytuacje bramkową, którą wspaniale zmarnowali. I tu właściwie kończą się osiągnięcia gości, a zaczynają gospodarzy. Najpierw Thomas Skowronek przejął piłkę na trzydziestym metrze, przeprowadził akcję, którą zakończył strzelając czwartą bramkę dla OKS-u. Wynik podwyższyli jeszcze Krzysztof Rataj i dwukrotnie Michał Flank. Była to jego 8. i 9. bramka w tej rundzie i prowadzi w drużynowej klasyfikacji strzelców.

W 87. minucie boisko opuścił Wojciech Górski, który w sobotę zagrał 3 minuty w seniorskiej drużynie. Niestety trener Andrzej Świerc nie miał już kogo wpuścić na boisko i Olesno kończyło mecz w 10. Kadra oleskich juniorów jest bardzo skromna i może to być kłopotem w przyszłej rundzie. Miejmy jednak nadzieję, że w przerwie zimowej parę zawodników wzmocni kadrę juniorów. Mecz zakończył się wynikiem 7-0 i ewidentnie było widać różnicę miejsc jaka dzieli oba te zespoły. OKS będzie walczyć o podium, a Bugaj na pewno zrobi wszystko, aby uniknąć spadku.

OKS OLESNO – LZS BUGAJ NOWY 7-0

I liga juniorów, 12 kolejka, 10.11.2013

1-0 Oskar Galant- 19., 2-0 Krzysztof Rataj- 21., 3-0 Wojciech Górski- 42., 4-0 Thomas Skowronek – 65., 5-0 Krzysztof Rataj – 81. 6-0 Michał Flank – 83., 7-0 Michał Flank – 88.

OKS OLESNO: Bartłomiej Nikiel – Dawid Bartyla, Wojciech Górski (87.), Patryk Osadnik, Szymon Kochański – Krzysztof Rataj, Thomas Skowronek, Oskar Galant, Michał Flank – Piotr Krawczyk (20. Tomasz Paluch (80. Patryk Pietruska), Tomasz Tyrała.

LZS BUGAJ NOWY: Dawid Wolny- Marcin Law, Artur Kurzac (Przemysłąw Dobrowolny), Michał Kasprzyk, Radosław Samel, Kamil Trawiński-  Marcin Jasiński, Adam Burda, Paweł Finer – Artur Niewiadomski (żk), Patryk Tronina.