Szkolny futsal gminny i powiatowy

Szkolny futsal gminny i powiatowy

Dziewczęta z PSP nr 3 w Oleśnie zostały mistrzyniami gminy, a później powiatu i awansowały do półfinału wojewódzkiego w Brzegu. Chłopcy z PSP nr 2 w Oleśnie jako gospodarze zwyciężyli w mistrzostwach gminnych.

W mistrzostwach gminnych dziewczęta z PSP nr 3 w Oleśnie wygrały 2-1 z PSP w Wachowie i 4-0 z PSP nr 2 w Oleśnie, zapewniając sobie udział w finale powiatowym, który odbył się w Zębowicach. Tam w pierwszym meczu zremisowały z miejscowymi 1-1, pokonały PSP Praszka 2-1 i awansowały do półfinału, w którym pokonały rówieśniczki z PSP Sternalice 4-1. W finale ponownie spotkały się z PSP Zębowice i ponownie zremisowały, tym razem bezbramkowo. O tytule decydowały więc rzuty karne, w których w trzeciej serii Hanna Źrebiec zdobyła decydującą bramkę.

Dziewczęta z PSP nr 3 w Oleśnie grały w składzie: Aleksandra Brzęczek, Anna Wac, Wiktoria Wiecha, Hanna Żrebiec, Julia Famuła, Agata Wąsik, Patrycja Małysa, Laura Gręda, Barbara Szczepańska, Sylwia Pigło. Trener Barbara Bioły.

Chłopcy z PSP nr 2 w Oleśnie odnieśli na razie mniejszy sukces – zdobyli mistrzostwo gminne. Mieli jednak zdecydowanie trudniejszą drogę, bowiem wśród chłopców, w gminnych mistrzostwach, występowało aż sześć zespołów: PSP nr 2 z Olesna, nr 3 z Olesna, Borek Wielkich, Bodzanowic, Wachowa i Wojciechowa. “Dwójka” wygrała z 2-0 z Wachowicami i 7-0 z Bodzanowicami, a Wojciechów 2-0 z Olesnem nr 3 i Borkami Wielkimi 3-0.

W meczu finałowym o mistrzostwie decydowała druga seria rzutów karnych, wygrana przez oleskich gospodarzy 6-5.

Oleśnianie występowali w składzie: Jan Flak, Natanael Wnuk, Robert Posor, Szymon Bogdoł, Wojciech Polak, Bartosz Jeziorowski, Jakub Pierzyna, Adam Huć, Adam Parkitny, Kamil Charkiewicz, Dominik Ligendza, Konrad Janicki. Trener Arkadiusz Panek

Klasyfikacja gminnych mistrzostw w halowej piłce nożnej chłopców:

1. PSP nr 2 Olesno

2. PSP Wojciechów

3. PSP nr 3 Olesno

4. PSP Wachów

5. PSP Borki Wielkie

6. PSP Bodzanowice

* Zdjęcia Barbara Bioły

Podziel się