Szybkie 3:0

Godzinę trwało starcie Dawida z Goliatem, czyli spotkanie Volleyball Team OKS COCON Olesno z AZS PWMSZ Medyk Opole. Tym razem historia dla Dawida taka łaskawa nie była. Kilka szybkich ciosów i przeciwnik trzykrotnie leżał na deskach  – 3:0.

W “zapowiedzi sportowego weekendu” napisaliśmy: “Do Olesna przyjeżdża ostatni zespół ligi, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktu, a wygrał zaledwie jednego seta. Nie ma co kalkulować – 3:0!”

Oleśnianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nawet, kiedy przez moment, w drugim secie goście prowadzili 6:3 wiadomo było, że sytuacja nie jest zagrożona. Pełna kontrola na każdym metrze, w każdym pojedynku, w każdej minucie spotkania.

Gospodarze chcąc umilić kibicom to jednostronne widowisko decydowali się na efektowne akcje, zaskakujące kiwki czy asy serwisowe.

– O tym spotkaniu można powiedzieć głównie tyle, że się odbyło – mówi Andrzej Strzała, grający trener OKS-u. – Wygrana i to w efektownym stylu to był nasz obowiązek. Przeciwnik nie zmusił nas do większego wysiłku, ale dobrze, że zagraliśmy swoje i nie dopasowaliśmy się do jego poziomu.

Trenerzy często wykorzystują takie mecze do wprowadzania nowinek taktycznych.

– To było spotkanie, w którym mogliśmy przećwiczyć kilka elementów taktycznych, nad którymi pracuje się na treningach, ale w warunkach meczowych mają one racje bytu – ocenia szkoleniowiec. Dzisiaj mogliśmy po prostu cieszyć się grą w siatkówkę.

Volleyball Team OKS COCON Olesno – AZS PMWSZ Medyk Opole 3:0

(25:16; 25:12, 25:10)

Volleyball Team: Szajer, Okoń, D.Parkitny, Huć, Macurek, Hadrian, Wojciechowski, Hirszmajer, A.Parkitny, Andrzej Strzała, Małek (libero), Dereń (libero).

Podziel się