Stobrawa zaczęła płynąć właściwym nurtem

Stobrawa Wachowice w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgromiła u siebie “tabelowego” sąsiada, Prosnę Zdziechowice 5-0 i awansowała w tabeli tuż ponad strefę spadkową.

Spotkanie dla gospodarzy z Wachowic zaczęło się wprost idealnie. Zawodnicy ledwo co zdążyli się rozgrzać, sędzia gwizdnął informując o rozpoczęciu meczu, a tu już Damian Gmyrek uderzył na bramkę, bramkarz sparował piłkę, a akcję wykończył Michał Liberka.

Stobrawa miała już z górki, spokojnie kontrolowała przebieg meczu i punktowała rywala. W 20. min Damian Gmyrek tym razem znalazł drogę bramki, po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. W 36. min Szymon Kobiołka zdobył gola głową po rzucie rożnym, a chwilę później Dariusz Dyla był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Wojciech Kulik.

Dariusz Dyla jeszcze w pierwszej połowie miał przynajmniej dwie dobre okazje strzeleckie, ale tego dnia nie był zbyt skuteczny. Stobrawa strzelała, a Prosna nie dostosowała się do jej poziomu. Niech przemówi fakt, że w pierwszej połowie ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez doświadczonego Ireneusza Świtałę.

W drugiej połowie tempo spotkania nieco spadło, a miejscowi dołożyli tylko jedno trafienie – Jana Manna.

Stobrawa często harcowała w polu karnym rywala, ale bez efektu. Można by wyliczać kolejne jej akcje, ale nam najbardziej się spodobał strzał Rafała Kobiołki w słupek.

Stobrawa Wachowice – Prosna Zdziechowice 5-0 (4-0)

A klasa, 13 kolejka, 17.11.2013

Wachowice: Ireneusz Świtała – Dariusz Dyla, Szymon Kobiołka (żk), Michał Liberka (70. Roland Respondek), Grzegorz Kuszerski (65. Łukasz Paliński), Damian Gmyrek, Wojciech Kulik (55. Łukasz Gmyrek), Kamil Gmyrek, Marek Wolny (60. Rafał Kobiołka), Jan Mann (żk), Adrian Pawełczyk. Trener Wojciech Kulik, kierownik Alfred Latusek.

Prosna: Krzysztof Król – Robert Kwaśny, Tomasz Bukal, Łukasz Marcinowski, Piotr Malecha, Patryk Domagała, Bartosz Jagieła, Kamil Surowiec, Tomasz Jasiński (żk), Zbigniew Skóra, Łukasz Ladra (żk, 46. Tomasz Gondek). Trener Tomasz Kazimierowicz, kierownik Magdalena Jasińska.

Sędziowali Dariusz Grzebień (główny) oraz Leszek Bednarz, Józef Tyryński.