Bezpieczny przedszkolak

Bezpieczny przedszkolak

440 dzieci ze wszystkich gminnych, dziesięciu przedszkoli w środę 20 listopada wzięło udział w akcji “Olesno bezpieczne dla przedszkolaków”, organizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 4 w Oleśnie.

Katarzyna Jackowska, dyrektor oleskiej “czwórki” zaprosiła do współpracy służby mundurowe – policję, straż pożarną i straż miejską.

I tak o pracy policji, bezpieczeństwie na drodze czy zachowaniu w stosunku do nieznajomych w ciekawy sposób opowiedzieli asp. sztab. Alina Grzebiela i mł. asp. Stanisław Filak.

IMG_8911

Pracę strażaków przybliżyli st. kpt. Marek Kucharczyk, zastępca komendanta i sekc. Jarosław Stemplewski.

IMG_8916

O działaniach straży miejskiej Krzysztof Latocha, komendant i Jacek Skowronek, strażnik miejski.

IMG_8923

A o pierwszej pomocy i działaniach w trudnych przypadkach w przedstawieniu opowiedziały uczennice Zespołu Szkół w Oleśnie, które między innymi ratowały królewnę Śnieżkę!

IMG_8945

To jeszcze nie koniec atrakcji Bezpiecznego Przedszkolaka. Na scenie wystąpiły również Krasnoludki Bezpiecznisie z PSP w Borkach Wielkich, które mówiły co wolno, a czego nie, jakich zasad należy przestrzegać, komu otwierać drzwi i z kim nie rozmawiać.

Przedszkolaki wzięli również udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, w którym zostali podzieleni na cztery grupy i wspólnie z dorosłymi liderami podejmowali różne zadania.

Akcje wsparł Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się