ZSZ Olesno członkiem Akademii Chint z Łodzi

ZSZ Olesno członkiem Akademii Chint z Łodzi

We wtorek 26. listopada w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie rozpoczęła się współpraca pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych w Oleśnie i łódzką Akademią Chint.

Akademia Chint stanowi platformę umożliwiającą uczącym się dostęp do nowoczesnych technologii i produktów z różnych dziedzin techniki, oferującą wsparcie merytoryczne i materialne przy realizacji wspólnych projektów, pozwalającą popularyzować stworzone materiały informacyjne i edukacyjne. Łódzka akademia jest projektem otwartym terytorialnie, realizowanym obecnie na terenie całego kraju, z perspektywą rozszerzenia za granicę.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ZSZ Olesno z klas: I te, II te i II th, członkowie zarządu Akademii Chint z Łodzi, Renata Płaczek-Zielonka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Oleśnie i Radosław Gliński, dyrektor przedsiębiorstwa Nestro w Starym Oleśnie. Gospodarzami spotkania byli Horst Chwałek, dyrektor ZSZ Olesno, Katarzyna Wiecha, wicedyrektor i Bronisław Wachecki.

Podczas spotkania zostały przedstawione cele działalności akademii oraz został podpisany list intencyjny. ZSZ Olesno stał się 21. członkiem akademii, co zostało potwierdzone stosownym certyfikatem.

Częścią spotkania było szkolenie asortymentowe firmy Chint, które przeprowadził Ryszard Świetlicki.

Podsumowaniem wydarzenia był konkurs związany z działalnością Akademii Chint oraz życiem szkoły.  Konkurs rzutem na taśmę wygrał zespół w składzie: Karolina Żak, Andrzej Krzak i Krzysztof Lubosz.

Podziel się