Harcerze czytali o przyjaźni

Harcerze czytali o przyjaźni

Olescy harcerze czytali bajki podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Sowczycach w piątek 29 listopada, w ramach ogólnopolskiej kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”.

Alicja Hassinger i Olga Spychała, harcerze oleskiego Szczepu ZHP Feniks, czytali bajki, w których głównym motywem była przyjaźń. Oprócz nich wiersze własnego autorstwa czytała Danuta Gmur, lokalna poetka, oraz Ewa Żak, koordynatorka akcji.

– W akcji Cała Polska czyta dzieciom uczestniczymy już od ponad roku – mówi Katarzyna Balcerzak, dyrektor placówki. – Raz w miesiącu staramy się zapraszać ciekawych ludzi, którzy będą czytali naszym podopiecznym. Za każdym razem bajki dotyczą innego motywu przewodniego. Tym razem była to przyjaźń. Czytanie to element biblioterapii.

***

Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach zakupił shodołaz, który umożliwia przetransportowanie przez schody osób na wózkach inwalidzkich.

IMG_9605– Zakupienie schodołazu było warunkiem osiągnięcia pełnej standaryzacji Środowiskowego Domu Samopomocy – mówi Katarzyna Balcerzak. – Takie urządzenie bardzo nam się przyda, bowiem w naszej placówce mamy dziewięć osób na wózkach, a zajęcia prowadzone są również na pierwszym piętrze. Dzięki temu zakupowi została zlikwidowana jedyna bariera architektoniczna w naszym Domu. Poza tym schodołaz możemy zabierać ze sobą w różne miejsca, gdzie są schody do pokonania.

Schodołaz kosztował osiemnaście tysięcy złotych i został sfinansowany ze środków Urzędu Wojewódzkiego w Opolu. Dostosowany jest do wszystkich typów wózków.

***

Więcej o Środowiskowym Domu Samopomocy w Sowczycach można się dowiedzieć na nowej stronie internetowej.

Zapraszamy!

http://www.domsowczyce.pl/

Podziel się