Zażarta walka z AIDS

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Oleśnie już po raz dziesiąty walczyli z AIDS poprzez konkursy wiedzy, konkurs poetycki oraz przedstawienie teatralno-muzyczne, które odbyło się w poniedziałek 2. grudnia w szkolnym atrium.

– Uczniowie chętnie angażują się w to przedsięwzięcie, są zainteresowani problemami chorych na AIDS, a przez to stają się bardziej wrażliwi na cierpienie drugiego człowieka – mówi Ewa Wiecha-Jung, która wspólnie z Katarzyną Jurczyk była organizatorem szkolnej akcji. – Młodzież emocjonalnie reaguje na prezentowane podczas spektaklu sytuacje i postacie. Wykazuje się przy tym dojrzałością i empatią. Taka forma profilaktyki jest bardziej skuteczna niż przekazywanie faktów i moralizatorskie pouczanie.

Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł “HIV nie wybiera, ty – możesz”. W spektaklu wzięli udział: Katharina Häusler, Marta Eliasz, Michał Eliasz, Zuzanna Adamowicz, Kamil Chwalczyk, Michał Gorczyca, Anna Górska, Tatiana Kokot, Aleksandra Kołecka, Artur Mazurkiewicz, Magdalena Nowak, Łukasz Wiatr, Monika Dziubek, Hanna Jerka, Cathrin Joschko, Magdalena Skoczylas, Paulina Zaręba, Martyna Krzak, Patrycja Skubała, Wioletta Gaida.

Przedstawienie nie było jedyną bronią w walce z AIDS. Zostały przygotowane ulotki informacyjne i gazetki tematyczne. Zadbano również, aby każdy tego dnia miał przypiętą wstążkę na znak solidarności z zakażonymi. Odbyło się również spotkanie profilaktyczne, które poprowadził pracownik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie.

Uczniowie zaangażowali się również poetycko i napisali przejmujące wiersze związane z tematyką HIV/AIDS. Można je przeczytać na stronie:

http://www.skrzydlapegaza.org/

Podziel się