Oleska Klasa B uboższa o jeden klub

Oleska Klasa B uboższa o jeden klub

Takie dramatyczne obwieszczenie na klubowym profilu na Facebooku zamieścił Mateusz Meryk, administrator profilu.

– W piątek 6. grudnia na ostatnim klubowym zebraniu, zarząd podał się do dymisji i przygotował pismo o upadłości klubu – mówi Mateusz Meryk. – Do ostatnich chwil mieliśmy nadzieję, że znajdzie się nowy prezes, który skierowałby klub na właściwe tory. Taka osoba się nie znalazła i Ceramik zniknął z futbolowej, oleskiej klasy B.

Powodów upadku klubu jest kilka. Dymisja zarządu, kontuzje nękające kluczowych zawodników, wyjazdy piłkarzy do zagranicznej pracy, co powodowało, że zaczęli się sporadycznie pojawiać na meczach, lekceważące podejście niektórych zawodników oraz brak narybku, który mógłby załatać dziury w składzie.

– W ostatnich meczach rundy jesiennej na mecze przyjeżdżało ośmiu, dziewięciu zawodników – mówi Mateusz Meryk. – Kilku z nich wyraziło już chęć gry w innych klubach, między innymi w LZS-ie Wojciechów.

Ceramik Kozłowice zakończył rozgrywki B-klasy po rundzie jesiennej na dziewiątym miejscu (liga liczy 12 zespołów).  Zespół z Kozłowic w rundzie jesiennej trzy razy wygrał, siedem razy przegrał i raz zremisował.

Podziel się