Pchła Szachrajka według Twojego Teatru

Pchła Szachrajka według Twojego Teatru

Twój Teatr działąjący przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Praszce zaprezentował przedstawienie “Pchła Szachrajka” na podstawie utworu Jana Brzechwy. Dorośli aktorzy stworzyli zabawne widowisko, z którego niezłą uciechę miała wypełniona sala Domu Kultury przez najmłodszych i ich opiekunów.

– Istniejemy już drugi rok, a to już nasza czwarta sztuka – mówi Lidia Latusek, reżyser i jednocześnie (w tej sztuce) aktor. – Jesteśmy zupełnymi amatorami. Raz w tygodniu spotykamy się, aby poćwiczyć.  Twój Teatr założony został z potrzeby serca. Żeby coś zrobić dla środowiska, dla dzieci, w tak małej miejscowości jak Praszka. Cieszymy się, że jest taki pozytywny odzew, że ludziom się podoba.

Dlaczego akurat utwór Jana Brzechwy?

– Dlatego, że tematyka jego utworów jest aktualna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych – mówi Lidia Latusek. – Poza tym jego bajki są bardzo znane, więc dzieci mogły zobaczyć naszą interpretację Pchły Szachrajki.

Twój Teatr ma już w planie kolejny spektakl.

– Tym razem będzie to przedstawienie tylko dla dorosłych – mówi reżyser. – Będzie to sztuka pod tytułem “Lotnisko”, o Polakach w krzywym zwierciadle, którzy pracują za granicą i wracają do Polski.

Termin premiery spektaklu okryty jest jednak tajemnicą.

W poniedziałek 9. grudnia w przedstawieniu “Pchła Szachrajka” udział wzięli:

– Barbara Adamska – Pchła Szachrajka,

– Agnieszka Karlak-Bartkowska, Waldemar Bartkowski – pchły narratorki,

– Anna Bartosiak, Lidia Latusek – pchły koleżanki

– Igor Popławski – szerszeń,

– Jacek Pac – kucharz, sędzia,

– Krzysztof Kochel – woźnica, kelner,

– Patryk Pilarski – panna Kika,

 

Scenografia – Damian Kowalczyk. Obsługa muzyczna – Maria Latusek.

Podziel się