Zahipnotyzowały mężczyzn

Zahipnotyzowały mężczyzn

W niedzielę 15. grudnia Miejski Dom Kultury w Oleśnie odwiedziły zespoły Kaszmir i Zafira ze swoim spektaklem tanecznym „ W orientalnym śnie”. Widzowie, którzy licznie zebrali się w głównej sali MDK-u podziwiali ponad 50-minutowy pokaz tańca orientalnego w przeróżnych choreografiach stworzonych przez zespoły z Domu Kultury w Ozimku.


Spektakl opowiadał o pewnej dziewczynie, która we śnie staje się tancerką, co było jej marzeniem. Wraz z grupą pięknych tancerek przeniosła widzów w świat zmysłowego tańca orientalnego, czym pewnie zahipnotyzowała niejednego mężczyznę na sali. Pełna podziwu widownia nagradzała zespoły wieloma brawami. Był to pierwszy taki rodzaj sztuki, który gościł w oleskim MDK-u.
Inspirowałam się zagranicznymi gwiazdami tej formy sztuki – mówi szefowa zespołów Tatiana Łaba. – Tworzą oni spektakl teatralny łącząc taniec orientalny z tańcami nowoczesnymi. Bardzo chciałam coś takiego stworzyć i w końcu się to udało. Przychodząc dwa lata temu do zespołu dziewczęta już były zainteresowane orientem, a ja tylko pomogłam w stworzeniu tego spektaklu.
Chętnych do zobaczenia pięknych dziewcząt i wspaniałego tanecznego spektaklu zapraszamy na koncert noworoczny w Domu Kultury w Ozimku, który odbędzie się 12 stycznia.

Michał Krzyminski

Podziel się