Butle rozsypały się na skrzyżowaniu

Butle rozsypały się na skrzyżowaniu

W środę 18. grudnia około godziny 13.50 na skrzyżowaniu ulic Pieloka i Krasickiego w Oleśnie przewróciła się przyczepka, w której były butle z tlenem.

– Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia – mówi młodszy aspirant Stanisław Filak. – Okazało się, że samochód dostawczy typu bus holował przyczepkę, na której przewoził dwanaście butli z tlenem. Przyczepka przewróciła się na środku drogi, a butle rozsypały się po jezdni.

Strażacy przybyli na miejsce, zbadali butle i stwierdzili, że w żadnej z nich nie doszło do rozszczelnienia. Teren został zabezpieczony, a skrzyżowanie Pieloka i Krasickiego nie było częściowo przejezdne.

– W butlach, które były na przyczepce znajdował się sprzężony tlen – mówi brygadier Jarosław Zalewski. – Nie jest to typowy gaz palny, ale gaz podtrzymujący proces spalania. Nie było więc zagrożenia wybuchem. Nie doszło do rozszczelnienia butli, więc sytuacja nie wymagała ewakuacji osób przebywających w pobliskich budynkach. Gorsza byłaby sytuacja, gdyby doszło do rozszczelnienia butli z LPG czy acetylenem, które były przewożone w samochodzie dostawczym holującym przyczepkę. Do takiej sytuacji na szczęście nie doszło.

Więcej zdjęć wkrótce.

Podziel się