Żarty się skończyły

Żarty się skończyły

W sobotę 4 stycznia odbyła się 5 kolejka już VI edycji Praszkowskiej Ligi Halowej, która zakończyła I rundę rozgrywek. Było o co grać.

Tylko sześć zespołów będzie nadal mogło się ubiegać o pierwsze miejsce, więc dwa ostatnie mecze dla drużyn ze środka tabeli były bardzo ważne. Do tej pory każda z drużyn musiała zagrać z pozostałymi zespołami, a końcowe miejsce zadecyduje w której grupie się znajdzie, bowiem  tabela dzieli się na dwie części. Drużyny z miejsc od 1-6 będą walczyć między sobą o mistrza, a drużyny z miejsc 7-12 , by nie zostać najsłabszym zespołem w lidze.

Warto było przyjść do hali “Kotwica” w Praszce. Ci którzy się pojawili, mogli zobaczyć mecz “na szczycie” między drugą ekipą z Kulis Powiatu i pierwszym GEOTOP-em Olesno.

Widowisko nie zawiodło. Na boisku działo się bardzo dużo. GEOTOP dzięki Kamilowi Jasinie i Michałowi Binkowi dwa razy wychodził na prowadzenie, lecz Kulisy Powiatu za sprawą Rolanda Tomali i Michała Bieniasa za każdym razem wyrównywali. Obie ekipy mogły wynik przechylić na swoją stronę, lecz nie wykorzystały swoich okazji. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2-2.

Kulisy Powiatu – GEOTOP Olesno 2-2

Bramki: Kamil Jasina, Michał Biniek – Roland Tomala, Michał Bienias

Kulisy Powiatu: Sławomir Pyrasch- Sławomir Kałwak, Roland Kałwak, Arkadiusz Świerc, Marek Grabas, Michał Bienias, Mateusz Skibiński, Tomasz Grabas, Andrzej Krzyminski, Roland Lasik

GEOTOP Olesno: Jacek Korzonek- Grzegorz Pietrzak, Damian Matlęga, Kamil Jasina, Sebastian Deja, Adam Deja, Michał Biniek, Mateusz Flak

Pozostałe spotkania również stały na wysokim poziomie. Dzięki dwóm wygranym Huragan Rudniki awansował na drugie miejsce i traci zaledwie dwa punkty do lidera. Pierwsze spotkanie wygrał ze STANEX Praszka 2-1 strzelając bramkę praktycznie równo z końcowym gwizdkiem sędziego. Trzy punkty zapewnił im Karol Szydło. Drugi mecz to wygrana z M-GOKiS Praszka, który skończył się takim samym wynikiem. Dwie bramki Łukasza Romanowskiego, na które odpowiedział Tomasz Czechowicz.

Liswarta Krzepice przegrywając mecz z TEAM Kadłub 0-4 spadła z szóstego miejsca i tym samym nie powalczy w grupie “o mistrza”. Zastąpiły ją Gronowice wygrywając swoje dwa mecze.

Poniżej publikujemy wszystkie wyniki oraz aktualną tabelę z podziałem na dwie grupy.

Zapraszamy 6.01 oraz 12.01 do hali “Kotwica” w Praszce, gdyż w tych dniach odbędzie się II runda rozgrywek, o czym na pewno będziemy jeszcze informować w Kalendarium.

Michał Krzyminski

5 KOLEJKA 29 wstawić-page0001

TABELA po V wstawić-page0001

NAJLEPSZY STRZELEC , ZAWODNIK IV KOLEJKI _Wstawić-page0001

 

Podziel się