Wielopokoleniowe kolędowanie

Wielopokoleniowe kolędowanie

W niedzielę 5 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyła się już trzecia edycja “Wielopokoleniowego Kolędowania”. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ najmłodszy uczestnik miał zaledwie sześć lat, a najstarsza uczestniczka ponad sześćdziesiąt.

Z roku na rok koncert kolęd cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ludzi było tak dużo, że ten kto się spóźnił, musiał słuchać zespołów na stojąco.

Prowadzenia koncertu kolęd podjęła się Karina Duch z zespołu “OlenSis” oraz już tradycyjnie Ernest Hober, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkola nr 4 w Oleśnie, które do występu przygotowały Iwona Jendrosek i Katarzyna Leszczyńska. Przedszkolaki pokazały świetny występ artystyczny oraz zaśpiewały kilką kolęd, czym rozbawiły i zachęciły do kolędowania całą widownię. Dzieci, przebrane za mikołajów i aniołów, na scenie zrobiły prawdziwy “show”! Byli to najmłodsi kolędnicy wieczoru.

Następnie na scenie pojawił się oleski chór “OlenSis”, pod kierownictwem Kariny Duch, który śpiewał osiem kolęd w innej konwencji, bo były to utwory a cappella. Ponad trzydziestoosobowy chór wprawił całą salę w zachwyt. Wspaniałe połączenie kobiecych wokali wspomagany męskim głosem wymagało wielu prób i trzeba przyznać, że przygotowali się perfekcyjnie . Warto wspomnieć, że 28 lutego chór “OlenSis” będzie obchodzić swoją piątą rocznicę istnienia i z tej okazji właśnie 28 lutego o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert na uczczenie piątych urodzin. Chór zaprezentuje nowe utworu, które już są przygotowywane.

Później swoje kolędy zaprezentował zespół ludowy “Ferajna” pod kierownictwem Marii Mitrenga, który z kolei zaśpiewał kolędy w wersji ludowej przy akompaniamencie akordeonu. Każdą kolędę poprzedzał krótki wstęp pani Marii, która przygotowała kilka ciekawostek odnośnie prezentowanych kolęd.

Na koniec swój koncert dał zespół “Bo Tak” w składzie: Marta Adamczak (śpiew), Patrycja Adamczak (śpiew), Adam Maliński (perkusja, lecz podczas kolędowaniu grał na kahonie) i Waldemar Szydło (gitara). Grupa powstała osiem miesięcy temu i przygotowała nam kolędy w nowoczesnych aranżacjach. Trzeba przyznać, że zespół ma wielki potencjał, o czym przekonali się widzowie. Kolędy w ich wydaniu były oryginalne i słuchało się ich z zapartym tchem.

– Zapraszamy 10 stycznia o 19.30 wszystkich chętnych do kaplicy św. Franciszka w Oleśnie na występy Chóru “OlenSis” i grupy “Bo Tak” – zachęca Karina Duch. – Będzie bardzo klimatycznie.

Cóż to był za koncert! Wieczór spędzony na wspólnym kolędowaniu nie był czasem straconym, widzowie dostali spory zastrzyk dobrej energii od kolędników, a zespoły zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Gratulujemy!

Michał Krzyminski

Podziel się