Mocne granie w pomaganie

Mocne granie w pomaganie

W sobotę 11 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grała : ska, reggae i heavy metal.

Pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa  “Skampararas” (ska)  z Jastrzębia Zdroju. Zespół zagrał kawałki ze wszystkich trzech płyt oraz kilka nowych utworów.

Później na scenie pojawił się zespół “Pop Marlej”. Grupa zaprezentowała nam mieszankę reggae z muzyką alternatywą i eksperymentalną. Opolanie przyjechali do Olesna po raz drugi. O sobie mówią, że są odnalezionymi po latach nieślubnymi synami Boba Marley’a z Tiną Turner, Edith Piaf, Whoopi Goldberg, Marilyn Monroe, Oprah Winfrey, La Toya Jackson i Jenna Jameson. Co do tego nie jesteśmy pewni, lecz talentu im nie brakuje.

Na koniec na scenie pojawiła się oleska grupa “Insider”. W skład zespołu wchodzą: Marcin Pudło, Jakub Płaszewski, Michał Drab, Radosław Kochman i Nicolas Skowronek. Ciężkim graniem porwali publiczność do tańca “pogo” . Grupa jest w trakcie przygotowań własnego demo, lecz nie wiadomo kiedy ukaże się pierwsza płyta.

Przed Miejskim Domem Kultury podstawiona została przyczepka, gdzie można wrzucać puszki aluminiowe. Akcja ma nazwę “Puszka” i wszystkie pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci. To akcja zorganizowana przez wolontariuszy z Kluczborka.

Michał Krzyminski

 

Podziel się