OKS z brązowym medalem

OKS z brązowym medalem

Zwycięstwem i porażką zakończył się dla OKS-u Olesno ostatni turniej o mistrzostwo Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce siatkowej, który odbył się w sobotę 11 stycznia w hali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie.

W zawodach, oprócz gospodarzy udział wziął I zespoł “Jedynki” Kluczbork oraz zawodniczki z Dobrodzienia.

W pierwszym meczu oleśnianki wyraźnie wygrały z Dobrodzieniem 2:0.

– OKS kontrolował mecz od początku do końca – mówi Robert Morawski, trener oleskich młodziczek. – Przewaga w setach była na tyle wyraźna, że mogłem pozwolić na grę całemu zespołowi. Dziewczęta miały możliwość nabrania doświadczenia, co będzie procentowało w późniejszych latach szkolenia. Mecz należy ocenić pozytywnie. Dziewczęta zagrały dobrze zagrywką i w obronie, słabiej niż zwykle wyglądało przyjęcie i mało agresywnie w ataku.

W kolejnym meczu OKS-u zdecydowanym faworytem (jak i całych rozgrywek) była “Jedynka” Kluczbork.

– Do połowy seta walka była wyrównana, nawet doszło do sytuacji, w której po przewadze rywalek OKS wyszedł na prowadzenie, po kilku mądrych zagraniach w ofensywie – ocenia szkoleniowiec. – Później jednak kluczborczanki wypracowały sporą przewagę i niestety ulegliśmy.

Drugi set nie wyglądał lepiej.

W drugiej odsłonie dokonaliśmy dwóch zmian, aby podnieść skuteczność ataku, ale set rozpoczął się dla nas fatalnie – mówi trener. – Słabo zagraliśmy w przyjęciu, a kiedy już coś jednak wyszło w przyjęciu, to dziewczęta bały się agresywnie zaatakować i oddawały łatwe piłki. Ta odsłona zakończyła się niestety jeszcze wyższą naszą porażką. Szkoda, bo dziewczęta potrafią lepiej wykonywać wszystkie elementy. Traktuję to jako wypadek przy pracy, który w najbliższym czasie nie będzie miał już miejsca.

Oleśnianki grały w składzie: Zuzanna Suder, Zuzanna Sykulska, Anna Bioły, Joanna Mirga, Aleksandra Sobczak, Małgorzata Biernacka, Anna Wyrzyk, Julia Adamczyk, Barbara Bartela, Klaudia Frączek, Karolina Glenc, Patrycja Wąsik oraz Idalia Anisimo.

OKS zajął trzecie miejsce w lidze, za dwoma zespołami kluczborskimi. Oleski zespół ma często występować w turniejach towarzyskich, aby nabrać jak najwięcej doświadczenia i podszkolić technikę oraz taktykę.

Podziel się