Tak gra drugoligowiec!

Żeby zobaczyć siatkówkę na wysokim poziomie nie trzeba jechać ani do Kędzierzyna-Koźla, ani do Częstochowy. Wystarczyło przyjść na halę do oleskiego Zespołu Szkół, by zobaczyć w akcji OKS!

Już przed meczem było wiadomo, że będzie to ważne spotkanie dla siatkarzy Andrzeja Strzały. Było o co grać, bo stawką meczu było pierwsze miejsce w opolskiej III lidze w grupie północnej. Wyjście z pierwszego miejsca dawało lepszy start w fazie play-off. Volleyball Team OKS COCON Olesno wygrał 3:1 z AZS UO Opole i to oleśnianie wychodzą z najwyższego miejsca do rozgrywek play-off.

Pierwszy set to wyrównana gra obu zespołów. Obie drużyny sprawdzały się i nie chciały odsłonić wszystkich atutów. Oleśnianie popełniali dużo błędów w zagrywce i nie umieli skończyć ataków. Dzięki temu AZS wypracował sobie czteropunktową przewagę i ostatecznie opolanie wygrali 21:25

W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt. Siatkarze Volleyball Team wiedzieli, że nie mogą przegrać następnego seta i walczyli o każdą piłkę. Oleśnianie zdołali wyrównać wynik meczu, chociaż opolanie mieli pierwszą piłkę setową. Set skończył się 26:24

Następne sety to już dominacja oleskich siatkarzy, którzy niesieni dopingiem coraz efektywniej kończyli ataki. OKS dopiero w trzecim secie wrócił na właściwe tory i już do końca prowadził grę. Oleśnianie dali pokaz dobrej siatkówki. Wygrana 25:17 i 25:15 mówi sama za siebie.

– Pierwsze sety były dla nas ciężkie – mówi Andrzej Strzała, grający trener Volleyball Team. – Nie umieliśmy wejść w mecz. Początek pierwszego seta zapowiadał się dobrze, lecz później przeciwnicy nam uciekli i ostatecznie go przegraliśmy. Drugi set to punkt za punkt, ale na szczęście tym razem końcówka okazała się dla nas lepsza.

Trzeba przyznać, że sekcja siatkarzy w Oleśnie stoi na wysokim poziomie. Volleyball Team OKS COCON Olesno  nie miał sobie równych w lidze, a mecze w ich wykonaniu były bardzo efektowne. Spotkanie pokazało, że oleśnianie poważnie myślą o awansie.

Pierwszy mecz w fazie play-off oleśnianie zagrają już 19 stycznia. Rywalem będzie LKS MIRAŻ Głubczyce. Zapraszamy wszystkich na mecz, który odbędzie się w hali w Zespołu Szkół w Oleśnie. Początek meczu o 16.00.

-Zakładaliśmy sobie, że chcemy wygrać nasza grupę – mówi trener. – Cieszymy się, że wygraliśmy wszystkie mecze, poza spotkaniem z Wołczynem. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, a to dobry prognostyk przed fazą play-off. Tak naprawdę sezon dla nas dopiero się zaczyna. Musimy być bardzo skupieni, bo każda porażka może przekreślić nasze marzenia. Mamy dobry układ spotkań, dzięki pierwszemu meczu. Musimy to wykorzystać. Wiadomo, ze druga liga to już większe nakłady finansowe, należałoby również wzmocnić i tak już silną kadrę. Druga liga to również o wiele wyższy poziom. Nasza trzecia liga nie stoi na najwyższym poziomie i w momencie awansu musimy zagrać sparingi z mocnymi drużynami. Nad tym wszystkim zastanawiać się będziemy, jeśli uda nam się awansować. Na razie musimy się skupić na grze.

Volleyball Team OKS COCON Olesno – AZS UO Opole 3:1

(21:25, 26:24, 25:17, 25:15)

Volleyball Team: Strzała (T), Huć (K), Macurek, Okoń, Parkitny D, Szajer, Sobieraj (L), Hadrian, Hirszmajer, Kotowicz, Małek (L), Parkitny A. Trener Andrzej Strzała.