Bo razem raźniej

Bo razem raźniej

W sobotę 18 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie “Mamy z Olesna i okolic” zorganizowały rodzinną imprezę, przeznaczoną szczególnie dla najmłodszych.

Mamy z Olesna i okolic “istnieją” od czerwca ubiegłego roku, a łączy ich… grupa facebook-owa, która liczy już prawie 270 członków. Grupa stanowi swoiste centrum informacyjne. Młode mamy pomagają sobie dosłownie we wszystkim. Doradzają jaki lek podać w przypadku choroby, wymieniają się poglądami i reklamują najróżniejsze usługi.

Latem wraz z dziećmi i partnerami mamy spotkały się w “realu”, czyli po prostu w Oleśnie na wspólnym spacerze. Kilka miesięcy później, czyli we wspomnianą sobotę 18 stycznia spotkały się już w dużo większym gronie na imprezie pod tytułem “Razem Raźniej”.

Żałowałam, że w naszym mieście odbywa się tak mało imprez dla rodzin z dziećmi, stąd pomysł, aby zrobić swoją – mówi Alicja Dąbrowska, pomysłodawczyni imprezy i główna koordynatorka. – Nie liczyłam jednak, że pomysł spotka się z tak pozytywnym odzewem. Jesteśmy zaskoczone, ile ludzi przyszło i jak dobrze wszystko wypaliło.

A atrakcji było mnóstwo. Miejski Dom Kultury tętnił życiem od godziny 14.00 do 19.00. Uczestnicy wysłuchali koncertów przedszkolaków z Muzycznego Centrum Innowacyjnego, uczniów Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej i Państwowej Szkoły Muzycznej oraz oleskiego zespołu Bo Tak. Zobaczyli występ przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4 w Oleśnie.

Wysłuchali prelekcji Kariny Kuś-Jędrak między innymi na temat badań piersi, opieki nad dzieckiem, ciążą, porodem i prawami kobiet.

Był też pokaz fryzur dla dzieci oraz konkurs fryzjerski organizowany przez Salon Fryzjerski Margo, kurs pierwszej pomocy i prelekcja Katarzyny Sawickiej, psychologa na temat “Roli ojca w rodzinie”.

Te rzeczy działy się głównie na scenie domu kultury. Oprócz nich organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji towarzyszących: malowanie twarzy, czytanie bajek w różnych językach świata, wystawa zdjęć oraz wystawa prac wykonanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach i kącik zabaw dla dzieci.

Co ciekawe niemal wszyscy zostali zwerbowani przez Internet – mówi Alicja Dąbrowska, również mama rocznej Oliwki. – Jako mamy wychowujące dzieci, nie mamy zbyt wiele wolnego czasu, więc musimy sobie jakoś radzić. Czasem potrzebny był dodatkowo telefon, aby ustalić szczegóły. Już wiemy, że nie to jednorazowa impreza. Będziemy chciały organizować wiele przedsięwzięć.

Podczas imprezy odbyła się zbiórka charytatywna dla Poli Pinkosz, podczas której zebrano 1 049,63  złotych.

To był piękny przykład inicjatywy oleskich mieszkańców. W czasach, kiedy coraz rzadziej “wychodzimy” do ludzi zamykając się w czterech ścianach naszych domów, młode matki skrzyknęły się i wspólnymi siłami zorganizowały świetną imprezę.

Drogie panie, przed wami – kapelusze z głów!

Podziel się