Babski kurnik – odcinek 10 – List gończy: Książę poszukiwany

Babski kurnik – odcinek 10 – List gończy: Książę poszukiwany

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Słysząc te słowa od razu przypominają nam się magiczne bajki z dzieciństwa oraz perypetie księżniczek w nich występujących. Jedne były skromne, inne pewne siebie, niektóre zaś skłonne do ogromnych poświeceń w imię miłości. Bajki, które czytano nam jako małym dziewczynkom odbiły się głośnym echem na naszym późniejszym życiu.

Choć my bazowałyśmy na bajkach czytanych z wielkich, starych książek po rodzicach, dziś doczekaliśmy się niejednej ekranizacji  filmowej, które tylko jeszcze bardziej pobudziły naszą wyobraźnię. Już sama myśl o Kopciuszku gubiącym pantofelek lub Śnieżce zjadającej zatrute jabłko, czujemy sentyment i tęsknotę za dzieciństwem…

Każda bajka uczyła nas bardzo wielu pożytecznych rzeczy. Morały wynikające z tych opowieści wpajały nam szacunek do rodziców, dobroć dla innych i zawierały pouczenie, że dobro zawsze zwycięża.

Jednak nie o tym chciałabym dzisiaj pisać. Otóż zastanawiam się nad jedną bardzo ciekawą kwestią, jak te skromne dziewczęta rozkochiwały w sobie – no właśnie nie byle kogo, tylko nieziemsko przystojnych książąt? Ich sposoby podrywu były wyszukane i mogą być dobrą wskazówką dla nas, szukających miłości.

Kopciuszek – skromna i zawsze posłuszna sierota, która rozkochała w sobie księcia, jak to zrobiła?

Nic bardziej prostego, pojawiała się na balu jako ostatnia, a jako pierwsza się z niego zerwała. Wszystko wokół siebie owiała tajemnicą, nie zdradzając pikantnych szczegółów życiorysu. Książę był facetem, a facet to zdobywca – chce tego, co jest niedostępne.

Dewiza życiowa Kopciuszka: Nie odkrywaj wszystkich kart na samym początku, bądź tajemnicza.

Roszpunka – uwięziona w wieży, bezbronna romantyczka.

Książę wspiął się do jej wieży tylko dlatego, że tak pięknie śpiewała no i jak to w bajce bywa, zakochali się. Okazuje się, że Roszpunka po obcięciu włosów i utracie ukochanego miała dwójkę dzieci, więc co oni tam robili w tej wieży… teoretycznie pletli warkocz ze złotych nici.

Dewiza życiowa Roszpunki: Nie bój się miłości, na pewno ją rozpoznasz, gdy nadejdzie i zrób dla niej wszystko.

Królewna Śnieżka – perfekcjonistka, zawsze dobrze wyglądająca oraz zadbana, no i niestety wyrachowana.

Śniada twarz, czarne włosy i usta czerwone niczym krew. Tak bracia Grimm wykreowali Śnieżkę, której urokowi nie oparł się nawet myśliwy. Nawet mieszkając w lesie, gdzie nie ma bieżącej wody, lokówki ani różu ciągle wyglądała perfekcyjnie. Jakim cudem? O tym bracia Grimm zapomnieli wspomnieć. Oprócz tego była niezłą materialistką – zamiast siedmiu roboli, wybrała jednego bogacza.

Dewiza życiowa Śnieżki: Zawsze wyglądaj nienagannie.

Śpiąca królewna – przyjazne niewiniątko.

Gdy tylko książę ją zobaczył od razu chciał ją pocałować, gdyż była taka delikatna i niewinna. Odważny ten książę, ona nie myła zębów ani nie brała prysznica od stu lat.

Dewiza życiowa Śpiącej Królewny (Różyczki): Bądź zawsze przyjazna dla każdego człowieka i szoruj zęby.

Gerda – zawzięta, odważna i walcząca o swoją miłość.

Gdy Kaj opuścił ją dla innej kobiety, ona zdecydowała, że musi go odzyskać! A jakby nie patrzeć Królowa Śniegu była całkiem seksowną babką.

Dewiza życiowa Gerdy: Bądź pewna siebie i walcz o swoje.

Jak powiadają „Jeśli kraść to miliony, jeśli kochać to tylko księcia” więc moje drogie czytelniczki o statusie singla, do boju! Pamiętajcie, jesteście księżniczkami własnej bajki i same zapełniacie strony księgi życia. Jak się zachowujecie, jak podrywacie i jaki jest wasz typ księcia – zależy od was. Pewna jest jedna rzecz, gdzieś tam za oknem czeka na was książę, może zamiast białego rumaka będzie miał starą polówkę, ale czy to ważne?

***

Jako, że dzisiaj opublikowałam dziesiąty odcinek, chciałabym serdecznie podziękować za wszystkie komentarze, wiadomości oraz obecność na Babskim Kurniku, oby tak dalej!

P.S. Mam jeszcze jedną ważną sprawę. Otóż musiałam stoczyć trudną walkę z męską częścią redakcji o słuszność tematu dziesiątego odcinka, liczę więc na wasze wsparcie w formie komentarzy.

  Janka

Podziel się