Do rundy wiosennej z chłodną głową

Do rundy wiosennej z chłodną głową

Piłkarze OKS-u Olesno od 7 stycznia przygotowują się do rundy rewanżowej opolskiej IV ligi. Po rundzie jesiennej zajmują drugie miejsce premiowane awansem.

Co ciekawe mimo tak dobrej pozycji, celem oleśnian nie jest awans tylko… utrzymanie.

– Oczywiście chcemy walczyć o awans – mówi Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u. – Tłumaczę chłopakom, że dla niektórych z nich jest to ostatnia szansa, aby zagrać na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Trzeba jednak spoglądać realnie na nasze możliwości. Na początku sezonu mówiłem, że naszym celem jest piąte lub szóste miejsce, lub wyżej, bo może się okazać, że tylko tyle drużyn utrzyma się w lidze. I cel się nie zmienił. Musimy wziąć pod uwagę, w jakim miejscu byliśmy przed sezonem. Do rundy wiosennej podchodzę z chłodną głową.

Piłkarze od 7 stycznia przede wszystkim budują siłę i wytrzymałość. Dlatego styczeń był bogaty w ciężkie przygotowania. Sporo biegania oraz treningi siłowe w hali. Od 27 do 31 stycznia seniorzy trenowali codziennie, a w sobotę 1 lutego zagrają sparing na wyjeździe z Orłem Kiedrzyn. Później będą trenowali już trzy razy w tygodniu, a w soboty będą rozgrywali mecze towarzyskie.

– Dopóki pogoda pozwalała, trenowaliśmy również na oleskim orliku. – mówi szkoleniowiec. – Poważnym problemem bazy szkoleniowej OKS-u jest brak boiska treningowego. Drużyn jest mnóstwo, a do dyspozycji mamy tylko jedno boisko pełnowymiarowe, na którym rozgrywane są mecze oraz sztuczną murawę na orliku.

W Oleśnie trenuje trzech nowych zawodników: Daniel Wnuk, pomocnik juniorów MKS-u Kluczbork, Tomasz Czechowicz, środkowy pomocnik LZS-u Rudniki oraz Tomasz Kożuchowski, zawodnik ofensywny z LZS Ligota Turawska.

Ta trójka musi udowodnić podczas okresu przygotowawczego, że wniosą wartość dodaną do zespołu – komentuje trener. – Mamy szeroką kadrę i potrzebujemy wzmocnień, a nie uzupełnień. Do tematu wzmocnień podchodzimy spokojnie. Nie chcemy bowiem tworzyć kominów płacowych i psuć atmosfery. Nie chodzi o szastanie pieniędzmi. Chcemy zbudować drużynę na solidnych podstawach w oparciu o zawodników z Olesna i okolic.

Treningi po dłuższej przerwie wznowił Marcin Piątek, z zagranicy wrócili Mariusz Trawiński oraz po kontuzji Jakub Górka.

OKS pierwszy mecz rundy wiosennej rozegra 22 marca na wyjeździe z MKS-em Gogolin.

Damian Pietruska

Podziel się