Babski kurnik – odcinek 12 – Chwyty zabronione

Babski kurnik – odcinek 12 – Chwyty zabronione

Marzeniem większości kobiet jest mieć idealnego faceta: mądry, pracowity, romantyczny, stanowczy, który cię rozumie, wspiera i kocha. Ponadto jest złotą rączką z aspiracjami na prezesa firmy, zna trzy języki obce, ma tytuł inżyniera, posiada olśniewający uśmiech oraz ukończony kurs tańca towarzyskiego, a co najważniejsze – musi być o nieziemskich mocach, kochankiem.

Lista cech ciągle się zwiększa, a ilość facetów odpowiadających kryteriom maleje. Może mamy zbyt wysokie wymagania w stosunku do nich? A oni, chcąc przypodobać się naszym gustom, zaczynają popełniać gafy, które rzutują na naszą decyzję.

Mogę pisać o idealnym facecie, o najlepszym sposobie na szukanie dobrego materiału na męża. Mogłabym też poszukać razem z wami sposobu jak poderwać faceta na wiosnę – zamiast tego postanowiłam przeprowadzić mały wywiad środowiskowy aby dowiedzieć się, co nas, babki najbardziej denerwuje w facetach zamieszkujących naszą okolicę.

Z zebranych informacji można wywnioskować jedną bardzo ważną rzecz –  Mieszkanki Olesna i okolic, jesteście fantastycznymi kobietkami, a rozmów z wami nigdy nie zapomnę. Nie dziwię się, że mężczyźni za wami szaleją albo już dawno oszaleli!

Zaś wyniki naszych rozmów postanowiłam przedstawić w specjalnie stworzonym rankingu:

PIĘTNASTU FATALNYCH OBYCZAJÓW  FACETÓW Z NASZEGO SĄSIEDZTWA

15 miejsce – Włosy wystające z nosa i uszu – Yeti mieszka bardzo daleko w zaśnieżonych górach –  albo w Czechach. W naszym powiecie ich nie ma.

14 miejsce – Ciągłe patrzenie na biust. Masz wrażenie że rozmawia z „nimi”, a nie z tobą? Tak, właśnie znalazł wspólny język z twoimi bliźniaczkami, a ty lekko się nachylaj i delikatnie kołysz. Możesz też coś powiedzieć, ale on i tak nie usłyszy.

13 miejsce – Notoryczne plucie i żucie gumy. Cóż krowy to możemy obserwować na pastwisku, a nie idącą lub siedzącą obok siebie.

12 miejsce – Oglądanie się za innymi kobietami będąc w twoim towarzystwie. Może się od niego odsunąć aby nie podpadło, że jest zajęty? Przypuszczam, że dołączenie do tej sytuacji swojego uśmiechu i komentarza “Kochanie, ale masz branie” tylko polepszy jego sytuację.

11 miejsce – Tchórzostwo. Zrywa z tobą przez sms-a? Podziękuj opatrzności, że się go pozbyłaś!

10 miejsce – Zazdrość i dyktowanie zasad. On może wychodzić z kolegami, bo przecież nic złego nie robi. A ty siedź w domu, bo wychodząc z twoimi “koleżaneczkami” zaliczysz połowę facetów napotkanych na drodze.

9 miejsce –Brak kontroli nad spożywaniem alkoholu. Wlewający w siebie hektolitry piwa i zjadający tonę orzeszków facet, który na dodatek woła „mała skocz po kolejne”. Może to niech on “skoczy” zobaczyć, czy drzwi wejściowe są zamknięte od zewnątrz?

8 miejsce – Nieustanne trzymanie rąk w kieszeni. Kotku, nie skradnę ci twojego portfela, więc co ogrzewasz? Najlepiej zainwestuj w ocieplaną bieliznę.

7 miejsce – Naśmiewanie się z twoich przyjaciółek, komentowanie ich zachowań oraz stroi. W rzeczywistości to uwielbia was podsłuchiwać i ciągle się zastanawia, co robicie na tych słynnych, babskich wieczorach.

6 miejsce – Wymięte ubrania –Jak nie umiesz prasować , to niech tę koszulę albo krawat wyprasuje mama, siostra, ciocia, babcia, kuzynka, koleżanka, sąsiadka, szwagierka, żona szefa, sprzątaczka w twojej firmie – ktokolwiek. Nie wkładaj ubrań z myślą „wyprostują się na mnie”.

5 miejsce – Mlaskanie. Pewnie ci smakuje, ale ja nie chcę ani słyszeć jak bardzo, ani widzieć jak trawisz!

4 miejsce – Była dziewczyna. Nie ważne, że nie masz z nią kontaktu, nie ważne też, że z nią nie rozmawiasz. Ona jest aktywna na Facebooku i wrzuca jakieś zdjęcia, to wystarczy.

3 miejsce –Puszczanie bąków, a przy tym głośny komentarz „ten był dobry” albo „ głośniki nie śmierdzą”. Nie chcemy słuchać audycji dla prosiaków.

2 miejsce – Synek mamusi . Facet mocno przywiązany do swojej mamy, która jest jego dyktatorką mody, poglądów i doboru partnerki. Kochany, masz przegrane na samym starcie.

W końcu dobijamy do finiszu, a na pierwszym miejscu…

Traktowanie nas bez szacunku i przekonanie że kobieta stworzona jest do garów! Na szacunek zasługuje każda kobieta, a w kuchni można robić znacznie ciekawsze rzeczy, niż gotowanie.

Choć powiedziałyście mi o wielu innych wadach, których nie zdołałam ująć. Nie zapominajmy, że mężczyźni mają także swoje dobre strony i powinnyśmy je pielęgnować. Pozytywne wzmocnienia są bardzo pożyteczne w wychowaniu małych dzieci, więc może przy mężczyznach też okażą się przydatne, kto wie.

Na podsumowanie postanowiłam zacytować kogoś, kto mi udowodnił, że mężczyzna wcale nie musi być ideałem. Najważniejsze jest, że się naprawdę kochacie i wzajemnie wspieracie, całą resztę dopracujecie – w końcu kawał życia przed wami.

„Nie tańczył jak Patrick Swayze, pisał listy z błędami będąc w wojsku, ale zostałam jego żoną, kocham go jak szalona do dziś” – powiedziała moja mama, gdy zaczęłam jej opowiadać o temacie dwunastego odcinka. Tak na marginesie – są razem prawie 33 lata.

Janka

Podziel się