Straż Miejska w Oleśnie z nowym samochodem

Straż Miejska w Oleśnie z nowym samochodem

Wysłużony, 13-letni samochód Straży Miejskiej w Oleśnie został zastąpiony nowym pojazdem marki Hyundai.

– Poprzedni samochód – Opel Astra o przebiegu 199 550 kilometrów ze względu na długoletnią i głównie miejską jazdę był bardzo wyeksploatowany (rzeczoznawca wycenił jego wartość na 3.900 złotych) – mówi Krzysztof Latocha, komendant Straży Miejskiej w Oleśnie. – W ostatnich latach z uwagi na zwiększoną częstotliwość występowania usterek znacząco wzrosły wydatki ponoszone na jego bieżące remonty i utrzymanie, jego dalsza eksploatacja stała się nieekonomiczna.

Zgodnie z zatwierdzonym przez radnych budżetem, w listopadzie ubiegłego roku ogłoszono przetarg na zakup nowego samochodu dla straży. Przetarg wygrała firma Hyundai i nowy samochód już od połowy stycznia służy Straży Miejskiej i innym pracownikom do celów służbowych, bowiem jest to jedyny samochód służbowy będący w dyspozycji Urzędu Miejskiego w Oleśnie.

 – Nie bez znaczenia jest fakt, że z uwagi na bardzo korzystną formę płatności, tj. leasing (w tym 36 miesięcznych rat) wydatek nie stanowi znaczącego obciążenia dla budżetu Gminy Olesno – mówi Krzysztof Latocha.
W ostatnich latach (2010 -2013) gmina zakupiła 9 samochodów pożarniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym dwa nowe (Mercedes Benz, Man TGM), odnawiając równie starą i wyeksploatowaną bazę sprzętową OSP, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy warunków pracy strażaków.

Podziel się