Tobiasz Kubik zapewnia zwycięstwo!

Tobiasz Kubik zapewnia zwycięstwo!

Bramka Tobiasza Kubika w meczu finałowym z MKS-em Kluczbork dała zwycięstwo OKS-owi Olesno I w drugim z cyklu turniejów o Puchar Burmistrza Olesna, który odbył się w sobotę 8 lutego w hali Zespołu Szkół nr 2 w Oleśnie.

Tym razem w turnieju brali udział piłkarze z rocznika 2003. Turniej był mocno obsadzony, a uczestniczyło w nim aż dziesięć drużyn, co dało kilka godzin piłkarskiej rywalizacji.

OKS Olesno prowadzony przez Sebastiana Kopla wystawił dwie drużyny, które poradziły sobie z różnym skutkiem. Pierwsza wygrała trudny turniej, a druga zdobyła dziewiąte miejsce wygrywając w meczu o dziewiąte miejsce ze Stalą Brzeg 2-0.

Organizatorzy zapewnili piłkarzom wiele godzin piłkarskiego szaleństwa, bowiem najpierw podzielili zespoły na dwie grupy, a później drużyny rywalizowały w półfinałach i meczach o kolejne miejsca, czyli o dziewiąte, siódme, piąte, trzecie i oczywiście pierwsze w finale.

Mecze o siódme i trzecie miejsce rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

Niemniej emocji było w finale, w którym OKS I zmierzył się z MKS-em Kluczbork, faworytem turnieju, który do meczu finałowego nie stracił nawet bramki, a w półfinale rozprawił się ze Swornicą Czarnowąsy 6-0. OKS I miał jednak w składzie Tobiasza Kubika, najlepszego strzelca turnieju (6 bramek), który potrafił zrobić różnicę i zdecydować o zwycięstwie oleskiej ekipy 1-0.

IMG_4290

Najlepszym bramkarzem uznano Kacpra Trelowskiego z APN Raków I Częstochowa, a najlepszym zawodnikiem Karola Irę z MKS-u Kluczbork.

Końcowa klasyfikacja:

1. OKS Olesno I

2. MKS Kluczbork

3. Swornica Czarnowąsy

4. Akademia Sportowa Lubliniec

5. APN I Raków Częstochowa

6. APN Raków II Częstochowa

7. AS Dobrodzień

8. Ajaks Częstochowa

9. OKS II Olesno

10. Stal Brzeg

Zespoły z naszego powiatu:

IMG_4298

OKS Olesno I: Dominik Sitek, Tobiasz Kubik, Jakub Skonieczny, Maciej Skonieczny, Tobiasz Flak, Damian Parkitny, Alex Kuźnik, Tobiasz Loose, Grzegorz Siemski, Michał Bawej. Trener Sebastian Kopel.

OKS Olesno II: Jakub Lubojański, Szymon Sobczak, Alan Mirkut, Grzegorz Sabok, Michał Konieczny, Jakub Gryga, Patryk Dębowski, Miłosz Kęsik, Łukasz Blozik, Dawid Barowski. Trener Sebastian Kopel.

IMG_4171

AS Dobrodzień: Dawid Swoboda – Damian Nowak, Adrian Mirga, Paweł Kiwic, Michał Polak, Klaudiusz Dusiewicz, Michał Mazur, Bartosz Wołowczyk, Marek Musioł, Łukasz Skorupa. Trener Adam Mika, kierownik Grzegorz Mazur.

Damian Pietruska

Podziel się