Oleski “ekonomik” poza konkurencją

Oleski “ekonomik” poza konkurencją

W poniedziałek 10 lutego został rozegrany Turniej Piłki Ręcznej o Mistrzostwo Powiatu Oleskiego w Zespole Szkół w Oleśnie. Wygrana dawała awans do półfinałów  wojewódzkich, które odbędą się w Opolu.

W zawodach wzięły udział szczypiornistki z trzech oleskich szkół: Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce.

Zawodniczki z oleskiego “ekonomika” nie dały szans pozostałym drużynom, wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze. Straciły przy tym zaledwie 2 bramki, strzelając 40. Aż 17 bramek zdobyła Kamila Pietrzok, która została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju.

– Trenujemy z dziewczętami już ponad dwa miesiące – mówi Damian Sowa, opiekun dziewcząt z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie. – Spotykaliśmy się na SKS-ach, a po za tym 8-9 dziewcząt grało już w lidze, także mają już potrzebne umiejętności i doświadczenie. Nie ukrywam, że to nam pomogło w wygranej. Mamy aspiracje na finał wojewódzki, gdyż piłkarki prezentują wysoki poziom.

Teraz na zawodniczki czeka przeprawa przez półfinał wojewódzki w Opolu. Będziemy śledzić poczynania dziewcząt i życzymy oczywiście I miejsca!

Tabela końcowa:

Miejsce

Szkoła

Punkty

1

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie

6

2

Zespół Szkól Olesno

3

3

I Liceum Ogólnokształcące w Praszce

3

4

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie

0

Michał Krzyminski

DSCN2693

ZSEiO Olesno: Ania Bartoszek, Kamila Pietrzok, Paulina Mićka, Ramona Skowronek, Sandra Skorupa, Karolina Jung, Ewelina Pytel, Weronika Kotisch, Patrycja Prochota, Amanda Jendroszek, Emilia Latos, Weronika Hofman, Angelika Michalczyk, Natalia Pietrzok. Trener Damian Sowa.

DSCN2691

ZS Olesno: Zuzanna Tiffet, Klaudia Hajduk, Anna Kłosińska, Paulina Parkitna, Monika Tkacz, Dominika Jura, Ilona Dylong, Aleksandra Tobiś, Maja Kałwak, Daria Kołodziej, Dominika Krupa, Zuzanna Janikowska, Katrin Landsman, Kinga Seget. Trener Jarosław Izydorczyk.

DSCN2665

ZSZ Olesno: Dorota Bartyla, Sabina Kaska, Dżesika Obłąk, Martyna Moj, Karolina Waszkiewicz, Wiktoria Kania, Martyna Łątka, Mariola Zug, Angelika Wyszembach, Wioletta Jaguś, Angelika Świtała, Marta Opara, Magdalena Myla. Trener Jacek Zawierucha.

DSCN2715

I LO Praszka: Dominika Małycha, Anna Werner, Anna Augustyniak, Daria Badera, Gabriela Klimek, Paulina Żyta, Beata Ślusarczyk, Patrycja Kubik, Paulina Jarząb, Maria Żak, Anita Majchrowska, Agnieszka Kurzela, Monika Boczkowska. Trener Radosław Pilak.

Podziel się