Wystawa malarstwa i fotografii Magdaleny Fujarczuk w Rudnikach

Wystawa malarstwa i fotografii Magdaleny Fujarczuk w Rudnikach

Cykl wystaw  „Młode talenty”  prezentuje dokonania uzdolnionej młodzieży z gminy Rudniki. Młodzi ludzie z pasją  plastyczną czy też fotograficzną mają możliwość zaprezentowania swoich dokonań artystycznych.

Do chwili obecnej  od roku 2003  w Ośrodku Kultury w Rudnikach odbyły się wystawy: Moniki Pawłowskiej z Jaworzna, Anny Kanickiej z Polesia, Jagody Peceli z Łazów, Aleksandry Uznańskiej z Dalachowa oraz Justyny Namyślak z Bobrowy.

– Po kilkuletniej przerwie wznowiliśmy ten cykl wystawą  malarstwa i fotografii Magdaleny Fujarczuk (z domu Pawłowskiej) – absolwentki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydziału Sztuki na kierunku malarstwo – mówi Małgorzata Lukas, instruktor GOKSiR oraz inicjatorka i koordynatorka projektu „Młode talenty”. – W lutym 2013 roku opuściła  pracownię profesora W. Kuleja, broniąc z wyróżnieniem pracę dyplomową – cykl obrazów na płótnie pt. „Uzebrowienie”.  Malarstwo to jej pasja, jednak prawdziwą miłością  jest  fotografia, z którą autorka wiąże przyszłość zawodową .

W piątkowy wieczór 7 lutego, w galerii GOKSiR w Rudnikach miał miejsce uroczysty wernisaż z udziałem przedstawicieli władz gminnych, lokalnych mediów, rodziny, znajomych i przyjaciół. W miłej, rodzinnej atmosferze  dyrektor Ośrodka Kultury Janina Pawlaczyk oraz  zastępca wójta Iwona Napieraj dokonały otwarcia wystawy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia prezentowanych prac.

Wystawa trwać będzie do 16 kwietnia.

Podziel się