Alkoholowi złodzieje

Alkoholowi złodzieje

Dobrodzieńscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców województwa śląskiego podejrzanych o kradzieże sklepowe. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży alkoholu i innych artykułów spożywczych o wartości ponad 1100 złotych. 

W sobotę 1 marca policjanci z Dobrodzienia zostali powiadomieni przez personel jednego ze sklepów o ujęciu kobiety i mężczyzny na gorącym uczynku kradzieży. Funkcjonariusze przeszukali zatrzymanych i znaleźli przy nich pięć litrowych butelek wódki.
Kryminalni ustalili, że 46-letni mężczyzna i 20-letnia kobieta nie działali sami. Kilkanaście minut później funkcjonariusze zatrzymali na terenie Dobrodzienia kolejnych dwóch podejrzewanych o kradzieże, 43 i 57-latka. W bagażniku volkswagena, którym przyjechała cała czwórka, policjanci zabezpieczyli 53 butelki alkoholu oraz inne artykuły spożywcze o wartości ponad 1000 złotych.

Jak ustalili śledczy, tego samego dnia zatrzymani ukradli je w innym sklepie na terenie Śląska. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznali.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

* Informacja i zdjęcie KPP Olesno.

Podziel się