Przedsiębiorcy z Kurdystanu w Oleśnie

Przedsiębiorcy z Kurdystanu w Oleśnie

W dniach 25-28 lutego na zaproszenie Opolskiej izby Gospodarczej w Opolu oraz przy współudziale Uczniowskiego Klubu Sportowego „GWIAZDA” Olesno, członka Izby Gospodarczej, w Oleśnie przebywała grupa przedsiębiorców  z autonomicznego Regionu  Kurdystan w Iraku  z miasta Sulaymaniyah zainteresowana inwestowaniem oraz współpracą w naszym rejonie. 

Piętnastu przedsiębiorców przyleciało do Polski we wtorek (25.02) wieczorem , a od środy rana odbywały się spotkania biznesowe w polskich przedsiębiorstwach.

W środę odwiedziliśmy między innymi firmy Adamietz w Strzelcach Opolskich, Orass w Oleśnie i Dobrotekę w Dobrodzieniu – mówi Krzysztof Baron, który z ramienia Izby Gospodarczej pełnił rolę gospodarza i prowadził rozmowy z gośćmi w Oleśnie. – W Dobrotece zwiedziliśmy wystawę mebli i odwiedziliśmy czołowych producentów, z którymi goście wymienili się kontaktami i umówili na rozmowy biznesowe. Następnie pokazaliśmy Jurapark w Krasiejowie i po krótkim odpoczynku przejechaliśmy do Olesna do Firmy Orass, gdzie po zwiedzeniu zakładu produkcyjnego i rozmowach z przedstawicielami zakładu zwiedziliśmy Olesno.

W pierwszym dniu pobytu obcokrajowców w Hotelu Olesno zorganizowany został biznes mikser.

– Biznes mikser to spotkanie przedsiębiorców z Kurdystanu oraz Polski, a szczególnie z naszego regionu oleskiego zainteresowanych współpracą w branżach budowlanych, meblarskich, spożywczych oraz rolnictwie – mówi Krzysztof Baron. –  W spotkaniu udział wzięło około siedemdziesięciu przedstawicieli wymienionych branż. Województwo Opolskie przedstawił i reprezentował Marszałek Tomasz Kostuś oraz Poseł na Sejm RP Łukasz Tusk oraz Prezes Izby Gospodarczej w Opolu, Henryk Galwas.

Olesno reprezentował Starosta Jan Kus oraz członkowie izby Wilhelm Becker oraz Krzysztof Baron. Po przedstawieniu regionu odbywały się rozmowy przedsiębiorców, które trwały do późnych godzin wieczornych.

– W następnym dniu zwiedziliśmy firmę Filplast oraz POM Krapkowice, a następnie spotkaliśmy się z przedsiębiorcami w Opolu. W najbliższym czasie planujemy rewizytę w Kurdystanie i wierzymy , że nawiążemy współpracę  gospodarczą – ocenia Krzysztof Baron.

Podziel się